kontakt

Mocne wejście z buta na polską scenę elektroniki? Tak bez grama przesady można określić działalność Mikołaja Trybulca pod aliasem Tribbs. Gość czerwcowego odcinka Shining Beats Podcast już kilka miesięcy temu dał o sobie znać w branży EDM, a to za sprawą collabu z samym Laidback Lukiem. “Whistle” zdążyło na ten moment wykręcić niemalże 8 milionów streamów na Spotify, a w międzyczasie pojawiło się na rynku jeszcze kilka nowych propozycji.

Warszawski twórca nie zapomniał jednak o alternatywnym projekcie Linia Nocna, który podczas trwających jeszcze wakacji koncertuje po Polsce, mając w zanadrzu między innymi świeży utwór, zatytułowany “Tosty”.

Bit Tribbsa w topce polskiego Spotify

Najmocniejsze uderzenie na polską scenę przyszło jednak dopiero w sierpniu, a to za sprawą wyprodukowania (wraz z innymi producentami o pseudonimach Pedro i Francis) nowego utworu Smolastego. Osadzone w klimatach (no cóż, takie czasy) slap house’owych “Duże Oczy” w ciągu 10 dni od premiery zdołały wykręcić ponad milion streamów na Spotify. To jednak nie koniec – obecnie utwór ten jest na ósmym miejscu listy najchętniej słuchanych utworów w Polsce za pośrednictwem najpopularniejszego portalu streamingowego.

Jest progres

Wyniki te mają zresztą wpływ na pozycję stołecznego producenta w rankingach. Tribbs jest obecnie trzecim najchętniej słuchanym producentem muzyki elektronicznej z Polski na Spotify, a dynamika wzrostu pozwala przypuszczać, że na tym zabawa się nie skończy.

A co w radiu? Ano nienajgorzej – dotychczas “Duże Oczy” były grane premierowo chociażby na antenie RMF MAXXX oraz Radia ESKA. Najbliższe tygodnie pokażą jednak, czy kawałek zamelduje się w rozgłośniach radiowych na dłużej.

Wydaną nakładem Warner Music Poland najnowszą propozycję Tribbsa możecie sprawdzić poniżej.

kontakt