kontakt

Do Ultra Europe pozostało już naprawdę niewiele czasu. Marka, która przyciąga tłumy Europejczyków (i nie tylko) do Chorwacji, w ciągu ostatnich tygodni miała więcej niż zwykle powodów do zmartwień – klub piłkarski Hajduk Split, na którego stadionie dotychczas była organizowana impreza, skarży się na degradację murawy właśnie z tytułu eventu. Dlatego też organizatorzy musieli zacząć szukać nowego miejsca.

Jak się okazuje, podawane przez nas informacje potwierdziły się – nowym domem Ultra Europe jest Park Mladeži – stadion RNK Split. Jest on oddalony od Poljud Stadium (czyli miejsca, gdzie dotychczas organizowano festiwal) o niespełna 2 km. Nowa lokalizacja jest dużo większa, znajduje się bliżej restauracji i hoteli, a co za tym idzie daje dużo większe możliwości na rozwój festiwalu, co podkreśla dyrektor firmy MPG Live, odpowiedzialnej za markę Ultra Europe.

W tym momencie mogę potwierdzić, że Ultra Europe przez następne cztery lata odbędzie się na stadionie Park Mladeži. Nowa lokalizacja jest bardziej przestronna i większa, co pozwoli na dalszy rozwój festiwalu i lepsze wrażenia gości.
Porozumienie zostało osiągnięte we współpracy z miastem Split i Publiczną Instytucją „Split Sports Facilities”. Uważam, że wspólnie opracujemy Park Mladeži jako wiodącą lokalizację sportową i imprezową w regionie. Otwieramy nowy rozdział festiwalu Ultra Europe, który w nadchodzących latach będzie nadal generował wiele pozytywnych zmian w przemyśle muzycznym, chorwackiej turystyce i gospodarce.

Joe Bašić, dyrektor MPG Live

Rozwój europejskiej edycji Ultra na pewno zadowoli fanów tej znanej na całym świecie marki. Impreza w nowej lokalizacji (na której Ultranauts będą spotykać się już od tej edycji aż do 2022 roku) dysponuje większą ilością miejsca, więc w przyszłości możemy spodziewać się więcej ilości scen. Organizatorzy też nie będą aż tak musieli martwić się o stan murawy, tak dotychczas – Hajduk to czołowa drużyna chorwackiej ekstraklasy, zaś HNK gra na trzecim szczeblu rozgrywkowym.

Czy przenosiny okażą się sukcesem? Przekonamy się już wkrótce – szczególnie że będziemy mogli dogłębnie podglądać rozwój wydarzeń za pomocą rokrocznie organizowanego przez UMF TV livestreamu z wydarzenia. Fakt, iż oficjalne wieści pojawiły się na niewiele ponad 2 tygodnie przed rozpoczęciem zabawy, nie napawa optymizmem – jednakże – jak to się zwykło mawiać – pożyjemy, zobaczymy…

kontakt