Ultra Europe zmienia lokalizację! “Otwieramy nowy rozdział festiwalu”

Czas na zmiany! Europejska mutacja Ultra Music Festival zmienia swoją lokalizację. Według organizatorów, da to więcej możliwości rozwoju eventu.

sunrise

Do Ultra Europe pozostało już naprawdę niewiele czasu. Marka, która przyciąga tłumy Europejczyków (i nie tylko) do Chorwacji, w ciągu ostatnich tygodni miała więcej niż zwykle powodów do zmartwień – klub piłkarski Hajduk Split, na którego stadionie dotychczas była organizowana impreza, skarży się na degradację murawy właśnie z tytułu eventu. Dlatego też organizatorzy musieli zacząć szukać nowego miejsca.

Jak się okazuje, podawane przez nas informacje potwierdziły się – nowym domem Ultra Europe jest Park Mladeži – stadion RNK Split. Jest on oddalony od Poljud Stadium (czyli miejsca, gdzie dotychczas organizowano festiwal) o niespełna 2 km. Nowa lokalizacja jest dużo większa, znajduje się bliżej restauracji i hoteli, a co za tym idzie daje dużo większe możliwości na rozwój festiwalu, co podkreśla dyrektor firmy MPG Live, odpowiedzialnej za markę Ultra Europe.

kalendarz

W tym momencie mogę potwierdzić, że Ultra Europe przez następne cztery lata odbędzie się na stadionie Park Mladeži. Nowa lokalizacja jest bardziej przestronna i większa, co pozwoli na dalszy rozwój festiwalu i lepsze wrażenia gości.
Porozumienie zostało osiągnięte we współpracy z miastem Split i Publiczną Instytucją „Split Sports Facilities”. Uważam, że wspólnie opracujemy Park Mladeži jako wiodącą lokalizację sportową i imprezową w regionie. Otwieramy nowy rozdział festiwalu Ultra Europe, który w nadchodzących latach będzie nadal generował wiele pozytywnych zmian w przemyśle muzycznym, chorwackiej turystyce i gospodarce.

Joe Bašić, dyrektor MPG Live

Rozwój europejskiej edycji Ultra na pewno zadowoli fanów tej znanej na całym świecie marki. Impreza w nowej lokalizacji (na której Ultranauts będą spotykać się już od tej edycji aż do 2022 roku) dysponuje większą ilością miejsca, więc w przyszłości możemy spodziewać się więcej ilości scen. Organizatorzy też nie będą aż tak musieli martwić się o stan murawy, tak dotychczas – Hajduk to czołowa drużyna chorwackiej ekstraklasy, zaś HNK gra na trzecim szczeblu rozgrywkowym.

ultra

Czy przenosiny okażą się sukcesem? Przekonamy się już wkrótce – szczególnie że będziemy mogli dogłębnie podglądać rozwój wydarzeń za pomocą rokrocznie organizowanego przez UMF TV livestreamu z wydarzenia. Fakt, iż oficjalne wieści pojawiły się na niewiele ponad 2 tygodnie przed rozpoczęciem zabawy, nie napawa optymizmem – jednakże – jak to się zwykło mawiać – pożyjemy, zobaczymy…

kalendarz

sunrise

Total
24
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?