Ultra Europe najprawdopodobniej zmieni lokalizację! “Szukamy rozwiązania korzystnego dla wszystkich”

Do porozumienia między organizatorami imprezy a Hajdukiem Split nie doszło. Ultra Europe czekają więc przenosiny – na szczęście wciąż w obrębie miasta.

kalendarz

Włodarze brandu Ultra dobrze wiedzą, co to znaczy “żyć na walizkach“. Koronnym dowodem jest rzecz jasna główna edycja, odbywająca się dotychczas w Miami – Ultra Music Festival nie ma de facto na ten moment jasno określonego miejsca, do którego w 2020 roku zjadą się Ultranauts z całego świata. Lokalizacyjne perturbacje dotknęły także mające miejsce w ubiegły weekend Ultra Singapore – organizatorzy na kilka dni przed startem imprezy musieli się przenieść do innej, mniejszej lokalizacji. Jak się okazuje, nudy nie ma także w kontekście zbliżającego się wielkimi krokami Ultra Europe.

Dotychczas europejska edycja kultowego eventu odbywała się na stadionie Hajduka w Splicie – jednak, jak donosi Radio Split, miejsce imprezy ma ulec zmianie. Co ważne – powodem całego zamieszania nie jest ani hałas spowodowany przez potężne nagłośnienie, ani tysiące ludzi wracających w nocy z imprezy. Raban spowodowany jest degradacją murawy przez tłum.

kalendarz

Klub piłkarski Hajduk Split rokrocznie skarży się, że po festiwalu nie nadaje się ona do użytku przez profesjonalnych piłkarzy, a ewentualna wymiana kosztuje 2 miliony chorwackich kun, czyli nieco ponad milion złotych! Suma wydaje się być niezbyt wygórowana jak na wydatki organizatorów Ultra, jednak oczywistością jest fakt, że lepiej ściągnąć jedną gwiazdę więcej niż płacić za wymianę czyjegoś trawnika.

ultra

W wyniku całej sytuacji, Ultra Europe 2019 według informacji, które podała rozgłośnia, ma odbyć się na stadionie Park Mladeži, na którym na co dzień gra drużyna RNK Split. Władze miasta Split nie chcą potwierdzać tych informacji, podobnie jak przedstawiciele klubu piłkarskiego grającego w chorwackiej trzeciej lidze.

Pracowaliśmy intensywnie przez ostatnie kilka tygodni. Wierzę, że w przyszłym tygodniu otrzymamy konkretne informacje.
Szukamy rozwiązania korzystnego dla wszystkich, tak aby wszyscy będą zadowoleni; Hajduk i interes sportowy, a następnie rozwój turystyki i dalsza stymulacja Ultra, które – jak wiemy – pozostanie tutaj jeszcze przez kilka lat, a także wielu turystów, których również oczekujemy w tym roku i będziemy gościć.

Andro Krstulović Opara – burmistrz Splitu [źródło]

W następnym tygodniu powinniśmy więc mieć większą wiedzę na temat przyszłości imprezy, na której zagrają między innymi Martin Garrix, Swedish House Mafia i The Chainsmokers (pełny lineup znajdziesz tutaj). Jedno jest jednak pewne – Ultra Europe nigdzie się z Chorwacji nie rusza, przynajmniej w tym roku!

kalendarz

kalendarz

Total
62
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?