kontakt

Choć do najbliższej edycji Ultra Music Festival został jeszcze kwartał, to emocji nie brak już od co najmniej kilku miesięcy! Przygotowanie 21. odsłony imprezy sprawiło wiele problemów – które to zmusiły organizatorów do wdrożenia wielu zmian. Relokacja festiwalu to oczywiście najważniejsza kwestia, lecz na tym nie koniec. Nowy teren to nowe wymagania, ale – o czym warto pamiętać – nowe możliwości!

Korzystając z okazji rozwoju organizatorzy postanowili przekształcić formę ich własnej marki – Resistance – z małego, kameralnego – Arcadia Spider oraz Megastructure – w miasteczko techno rządzące się swoimi prawami. Legendarny pająk niestety znika… przynajmniej na najbliższą edycję. Przytaczając wpis organizatorów z oficjalnej strony festiwalu – Resistance zajmie całą dostępną powierzchnię Historic Virginia Key Beach Park przez wszystkie 3 dni imprezy! Park jest tylko częścią kompleksu, w którym odbywać się będzie Ultra. W pierwszej fazie organizatorzy ogłosili już 18 artystów reprezentujących undergroundowe brzmienia, więc niemożliwością jest ułożenie timetable dla wszystkich na jednej scenie – będzie ich kilka!

Bacznie śledząc wszystkie imprezy z cyklu Ultra Worldwide, można już wybadać, czego się można spodziewać w kontekście nowej odsłony Resistance. Mamy tutaj na myśli duże, zadaszone konstrukcje, gdzie oprócz standardowych efektów specjalnych, jak wyrzutnie ognia czy CO2 i laserów, znajdą się wielkie ściany i sufity pełne różnego rodzaju ekranów wyświetlających wizualizacje w rytm undergroundowych dźwięków gwiazd Techno i pochodnych mrocznych undergroundowych gatunków, które przez ostatnie lata zyskują na popularności – co jest jednym z istotniejszych argumentów, przemawiających za rozwojem marki Resistance.

Organizatorzy Ultra w grudniu ogłosili pierwszą fazę lineupu, który zaprezentuje się w Miami już w marcu. Głównymi scenami festiwalu, które przez całe 3 dni będą nadawać rytm większości Ultranauts są oczywiście Ultra Mainstage, Ultra Worldwide, UMF Radio oraz nowa Live Arena.
Na nich zobaczymy takie marki, jak A State Of Trance, STMPD RCRDS, Foreign Family czy PLAYdifferently!

Niewątpliwie łakomym kąskiem dla koneserów elektroniki będzie występ deadmau5’a, połączony z debiutem CubeStage 3.0, który zamknie jeden z dni festiwalu na Live Arenie.

Redakcja – choć osobiście na Virginia Key się nie zjawi – już nie może się doczekać, aby razem z Wami przeżywać ten niesamowity czas, którym niewątpliwie jest Ultra Music Festival!

kontakt