Ultra Music Festival musi zmienić lokalizację. Fiasko rozmów z władzami Miami!

silesia beats

Bayfront Park to jeden ze znaków rozpoznawczych Ultra Music Festival. Choć jeden z największych EDMowych eventów na świecie był organizowany w przeszłości w różnych miejscach, to z pewnością zdecydowana większość fanów tanecznej elektroniki nie wyobraża sobie innej lokalizacji festiwalu.

Już w 2014 roku event był zagrożony koniecznością zmiany miejsca – przeciwko Ultra protestowali bowiem mieszkańcy Miami. Udało się jednak dojść do porozumienia.

jay_cluss

W tym roku po raz dwunasty w historii Bayfront Park gościło fanów elektroniki z całego świata. Niestety, zanosi się na to, że była to ostatnia edycja tam organizowana.

ultra

Jak podał na swoim Twitterze Joey Flechas, redaktor gazety Miami Herald, negocjacje pomiędzy Ultra Enterprises a miejską komisją, zajmującą się zagospodarowaniem przestrzennym miasta zakończyły się fiaskiem i park miejski, zlokalizowany w ścisłym centrum metropolii, nie wchodzi już w grę.

silesia beats

“Władze Miami jednogłośnie zdecydowały o niepodpisaniu kontraktu z Ultra Music Festival, dotyczącego użytkowania Bayfront Park. Ultra nie odbędzie się w 2019 roku w Bayfront Park.”

Informację podał także rzecznik prasowy władz Miami, Eugene Ramirez.

ultra

jay_cluss

Tym samym, jeśli Ultra Enterprises nie dojdą do porozumienia z miastem i jego mieszkańcami – którym nie podoba się bardzo głośna muzyka grająca podczas festiwalu, a także wyłączenie terenu parku z użytkowania na długi czas przed eventem i po nim – zbliżająca się 21. edycja festiwalu będzie musiała zostać zorganizowana w innym miejscu. Z pewnością jest to bardzo zła wiadomość dla wszystkich Ultranauts – szczególnie, że w tym roku Bayfront Park gościło największe gwiazdy EDM już po raz siódmy z rzędu. Miejsce to będzie więc jednoznacznie kojarzone z festiwalem, mimo iż w roku następnym zostanie on przeniesiony gdzieś indziej.

UPDATE 02:50
Około godziny 2:00 czasu polskiego na social mediach festiwalu pojawiło się oświadczenie, dotyczące zaistniałej sytuacji.

silesia beats

“Jesteśmy rozczarowani wynikiem dzisiejszego spotkania komisji miejskiej. Wciąż rozmawiamy z urzędnikami i mieszkańcami Miami i staramy się wypracować rozwiązanie, które zadowoli każdą ze stron.

Doszło do pewnego zamieszania, związanego z konsekwencjami dzisiejszego głosowania, którego wynik oznacza jedynie brak akceptacji dla pewnych warunków omawianej pięcioletniej umowy i nie dotyczy procesu przygotowań do festiwalu jako takiego.

Wynik dzisiejszego spotkania z miejską komisją nie oznacza końca Ultra w Miami. Nie możemy się doczekać 21. edycji Ultra Music Festival, która odbędzie się w dniach od 29 do 31 marca 2019 roku.

jay_cluss

Doceniamy Waszą cierpliwość i dziękujemy za wsparcie.”

Będziemy na bieżąco śledzić sytuację i podawać najświeższe informacje.

kalendarz

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?