Tak wyglądał mainstage UNTOLD na przestrzeni lat [ZDJĘCIA]

W ciągu kilku lat UNTOLD urósł do miana czołówki imprez festiwalowego lata w Europie. Oto, jak przez ten czas rozwijał się ich mainstage.

silesia beats

Na europejskiej scenie festiwalowej zadziało się w ostatnich latach naprawdę sporo. Oprócz rozwoju dotychczas przodujących wydarzeń, pojawiły się także nowe – w tym rumuński UNTOLD. Impreza ta odbyła się po raz pierwszy w 2015 roku i bardzo szybko urosła do rangi jednej z czołowych w naszej części kontynentu. Zresztą – poprzeczka była zawieszona bardzo wysoko już od samego początku. Headlinerami tamtego eventu byli wszak David Guetta, Avicii, Armin van Buuren oraz Dimitri Vegas & Like Mike. Reszta jest już historią – a jedną z jej części jest to, jak na przestrzeni lat wyglądała główna scena. I to właśnie postanowiliśmy Wam pokazać.

2015

Wyżej wspomnieliśmy już o głównych postaciach z pierwszej edycji UNTOLD. Teraz skupmy się na ówczesnym mainstage’u, który wizualnie był dość prosty, przynajmniej względem instalacji przygotowanych na lata kolejne. Powiedzmy sobie jednak wprost – tego typu sceną nie pogardziłoby wiele imprez i w 2023 roku.

jay_cluss

2016

Edycja numer 2 przyniosła już wystrój sceny głównej bardzo podobny do tego, co otrzymujemy obecnie. Organizatorzy rozwinęli swój nawiązujący do baśni koncept – i to właśnie na tak wyglądającej instalacji wystąpili chociażby Tiesto, Hardwell, Afrojack, Martin Garrix, Armin van Buuren i Dimitri Vegas & Like Mike.

ultra

2017

Edycja numer trzy to sety takich gwiazd, jak między innymi Axwell & Ingrosso, Hardwell, Martin Garrix, Armin van Buuren, Afrojack, Marshmello, Steve Aoki oraz Dimitri Vegas & Like Mike. Wszystko to działo się na jeszcze bardziej rozwiniętej głównej scenie, będącej już kolejną wariacją na temat klimatu, który już w 2015 roku obrali organizatorzy.

2018

Czwarta edycja rumuńskiego festiwalu była momentem, w którym już chyba każdy obserwator tematu był pewny, że brand UNTOLD należy do europejskiej czołówki. Headlinerzy (Black Eyed Peas, Jason Derulo, Afrojack, Armin van Buuren, Alesso, Diplo, Kygo, The Chainsmokers, Tiesto i nie tylko) oraz wygląd sceny głównej tylko to potwierdziły. A pamiętajcie, że festiwal to nie tylko mainstage – a, że pozostałe atrakcje także dowoziły, to tym lepiej dla samych twórców.

silesia beats

2019

Ostatnia przedpandemiczna edycja UNTOLD stała pod znakiem przede wszystkim prawie ośmiogodzinnego seta Armina van Buurena. Wrażenie robiła także, co nie powinno chyba dziwić, sama scena, na której odbył się ten występ. Warto przy okazji dodać, że w tym miejscu swoje koncerty dali także między innymi Robbie Williams, Bastille, James Arthur, Martin Garrix, David Guetta oraz Timmy Trumpet.

Korzystając z okazji – mieliśmy okazję odwiedzić tamtejszą edycję UNTOLD, a nasze wrażenia możecie przeczytać w obszernej relacji.

2021

Rok przerwy i przesunięcie edycji 2021 o nieco ponad miesiąc, ale również konkurencja w postaci odbywającego się w ten sam weekend SAGA Festivalu nie miała wpływu na to, że UNTOLD prezentował się naprawdę okazale. Mainstage utrzymał swój spodziewany (czyli naprawdę wysoki) poziom, czemu – jak co roku – dorównywał lineup. W Kluż-Napoce wystąpili bowiem chociażby Tyga, The Script, Martin Garrix, David Guetta, DJ Snake, Steve Aoki, Dimitri Vegas & Like Mike, Lost Frequencies, Afrojack i Alok.

ultra

jay_cluss

2022

Ostatnia jak dotąd edycja UNTOLD była powrotem do tradycyjnego ustawienia w letnim kalendarzu. To, co się nie zmieniło, to rozmach mainstage’u oraz artystów, którzy tam wystąpili. A byli to między innymi J Balvin, Anne-Marie, David Guetta, Kygo, Dimitri Vegas & Like Mike, Lost Frequencies oraz Paul Kalkbrenner.

I Ty możesz tam być

Jak będzie wyglądać ta impreza w 2023 roku? Możecie przekonać się sami – trwa bowiem sprzedaż biletów na tegoroczny UNTOLD. Jak w roku ubiegłym, zorganizowany wyjazd z Polski do Kluż-Napoki szykuje ekipa FESTiVALOVE – u nich możecie zapewnić sobie przejazd, noclegi ale przede wszystkim karnety, które są tańsze niż w oficjalnej dystrybucji. A używając kodu “SB” oszczędzacie jeszcze dodatkowe 50 złotych w wybranych opcjach, przy okazji wspierając naszą działalność. Więcej informacji znajdziecie pod tym linkiem.

silesia beats

kalendarz

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?