Czy da się zrobić utwór za pomocą… kiwi i arbuza? Francuski producent udowadnia, że się da

Francuski producent Mezerg postanowił użyć w procesie twórczym swojego utworu owoce. Co ciekawe – jest to technicznie możliwe.

pdc

Kreatywność artystów nie zna chyba granic – a technologia tylko im w tym pomaga. W dzisiejszych czasach sposobów na tworzenie utworów jest wiele, i mamy tu na myśli zarówno zastępowanie DAWa… Excelem, jak i używanie jako instrumentów rzeczy z muzyką zupełnie niezwiązanych. Takich, jak na przykład owoce.

Nie ma w tym ani grama żartu – jeden z francuskich producentów postanowił bowiem w produkcji swojego nowego utworu użyć kiwi i arbuza. Twórca ten nazywa się Mezerg i już w przeszłości znany był z niekonwencjonalnego podejścia do robienia bitów.

Producent podłączył plastry arbuza i przepołowione kiwi do kontrolera MIDI Playtronica Playtron. Jest to urządzenie, które pozwala zamienić w instrument dosłownie każdy przedmiot, który przewodzi prąd. Sprzęt, co ciekawe, nie jest wcale taki drogi – można go kupić już za 85 dolarów.

Do singla o dopasowanym do kontekstu tytule “Watermelon” został metodami domowymi stworzony klip. Możemy na nim zobaczyć chociażby scenę jedzenia jednego z kawałków arbuza, świeżo odpiętego od aparatury – prawdopodobnie w celu udowodnienia, że kawałek ten był prawdziwy.

Jak widać, technologia daje coraz więcej możliwości na tworzenie nieszablonowych rzeczy. Jednak ten materiał warto postrzegać na ten moment bardziej w kategoriach ciekawostki. Mimo to, jesteśmy pod wrażeniem i czekamy na więcej szaleństwa w sposobie robienia muzyki!

pdc

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?