Tune Of The Year

Kariera duetu Vicetone to prawdziwy rollercoaster. Popularni zaczęli być mniej więcej w 2013 roku za sprawą singli “Tremble”, czy “Heartbeat”. Następne 3 lata to tendencja zwyżkowa, wydania w najlepszych wytwórniach pokroju Spinnin, Protocol, czy Revealed. Na liście sukcesów widnieją także wysokie pozycje w rankingach DJ Mag Top 100 DJs czy stworzenie oficjalnego hymnu Ultra Music Festival 2014. Nie można też zapomnieć o seryjnych występach na największych festiwalach.

Panowie mieli swój styl oraz swoje brzmienie, które świetnie się przyjęło w głodnym wówczas środowisku muzycznym. Po bardzo udanych latach przyszedł, możemy tak to nazwać, czas lekkiego “wypalenia zawodowego”. Twórczość duetu w ostatnich latach pozostawiała wiele do życzenia, a wydawane utwory nie robiły już takiego wrażenia jak wcześniej. Fanom zaczęło brakować kawałków w starym stylu – ich miejsce zajęły, niestety, przeciętne “radiówki”. Niestety – obecnie ten stan rzeczy jakoś specjalnie się nie zmienił

Holenderska formacja zyskała drugie życie w ubiegłym roku dzięki… internetowym memom. Podczas wiosennego lockdownu opisywaliśmy fenomen tzw. “coffin dance”, którego muzycznym motywem przewodnim była wydana w 2014 roku “Astronomia”. Dzięki memowi panowie mogą pochwalić się wynikiem ponad 200 milionów odtworzeń na Spotify oraz ponad 120 milionów na YouTube. Jak widać, Internet zdecydowanie ma wielką moc w tych czasach.

Pierwszy album studyjny już w kwietniu!

My tu gadu gadu, a tymczasem duet zapowiedział swój pierwszy studyjny album. Krążek będzie nosił nazwę “Legacy” i zostanie wydany 2 kwietnia.

Z dumą ogłaszamy, że nasz debiutancki album „Legacy” ukaże się 2 kwietnia.

Chcemy, aby ten album był wyjątkowy, nie tylko ze względu na to, że jest to projekt tworzony z wielką pasją, ale także dla wszystkich, którzy byli zaangażowani w naszą karierę – na czele z Wami. Włożyliśmy ogromny wysiłek, aby wydanie winylowe było wyjątkowym przedmiotem. Od zaprojektowania niestandardowej wkładki ze wszystkimi tekstami i naszymi osobistymi zdjęciami, po zmasterowanie każdej piosenki na albumie specjalnie dla słuchaczy winylu. Naprawdę myślimy, że wam się spodoba! Winyl jest już w produkcji i zostanie wysłany 2 kwietnia.

Vicetone

Holendrzy podzielili się także pełną tracklistą. Prezentuje się ona następująco:

Praca nad “Legacy” była niesamowitym doświadczeniem. Stworzyliśmy muzykę z niezwykle utalentowanymi pisarzami i wokalistami z całego świata, aby zakończyć ten nasz pasjonujący projekt. Wielkie brawa dla wszystkich, którzy byli zaangażowani w tworzenie tych utworów!

Vicetone

Miejmy nadzieję, że chociaż w niektórych utworach poczujemy nutkę nostalgii i trochę starego stylu. Liczymy na ciekawy materiał od Rubena i Victora!

Tune Of The Year