W tym tygodniu kolejne ogłoszenia Sunrise Festival 2024. Jak wygląda lineup na ten moment?

Obecnie lineup Sunrise Festival 2024 liczy niemal 30 artystów – ale zanim kolejne ogłoszenia, czas podsumować to co wiemy teraz.

kalendarz

Blisko 30 artystów obecnie liczy lineup Sunrise Festival 2024. Jeszcze kilka lat temu było to nie do pomyślenia – wszak swego czasu pierwsze gwiazdy kołobrzeskiego wydarzenia poznawaliśmy mniej więcej teraz. Czasy się jednak zmieniły, a europejska konkurencja nie śpi, dlatego też agencja MDT Production po prostu musiała zagęścić ruchy. Na ten moment każdy z trzech dni imprezy ma już swoje główne akcenty. Piątek 19 lipca to w głównej mierze The History Of Sunrise, sobota 20 lipca to Boris Brejcha na scenie głównej, zaś na niedzielę 21 lipca miano headlinera piastuje Armin van Buuren. To jednak nie wszystko, co mają do zaoferowania organizatorzy największego EDMowego eventu letniego sezonu w naszym kraju. Jeszcze w tym tygodniu mamy poznać kolejne gwiazdy, ale najpierw należy uporządkować to, co wiemy na ten moment.

Piątek pod znakiem klasyków

W temacie pierwszego dnia festiwalu piątek kryje przed nami wiele – choć nie najwięcej – tajemnic. To, co wiemy na ten moment, to obsadzenie głównej sceny, na której – z okazji 20-lecia Sunrise Festival – będą rządzić klasyki. Główną atrakcją The History Of Sunrise ma być orkiestra, która zagra godzinny koncert wypełniony największymi sztosami z historii “festiwalu wschodzącego słońca”. Oprócz niej, na scenie pojawią się zagraniczni goście – ATB, Marco V i Ron van den Beuken. Nie zabraknie także polskiej brygady, której hersztem będzie jak zawsze DJ Kris. Jego gośćmi znad Wisły będą Bartes, DJ Rachela, Gregory, Jay Bae, Krzysztof Chochlow, Maiqel, Tiddey oraz V_Valdi.

emuze.me

Sobota pod znakiem Brejchy

Drugi dzień Sunrise Festivalu – choć wciąż z wieloma nieodkrytymi kartami – to ma przewagę nad pozostałymi o tyle, że znamy konkrety z dwóch scen. Uwagę wielu słuchaczy skupi z pewnością trance’owa RE:BIRTH Stage. Wystąpią tam duże postaci tej muzyki, takie jak Aly & Fila, Markus Schulz oraz Ferry Corsten w upliftowym projekcie Gouryella. O delikatne brzmienia zadbają Cubicore i Ruben De Ronde, a o mocne uderzenie – Blastoyz i MaRLo.

Oczy największej liczby uczestników będą jednak skupione na Red Stage, gdzie po raz pierwszy w warunkach festiwalowych w Polsce zaprezentuje się Boris Brejcha. Oprócz niemieckiej ikony hightech minimalu, za decki powróci koncept No Redemption w składzie Tchami i Malaa. Po rocznej przerwie, do Kołobrzegu powróci także nasz basowy towar eksportowy – Sikdope.

ultra

Gdzie Armin? W Podczelu

Najwięcej ogłoszeń czeka nas jednak w kontekście finałowego dnia Sunrise Festival 2024. Już teraz jednak wiemy prawie wszystko o Red Stage, na którą po pięciu latach nieobecności powróci Armin van Buuren. Byliśmy na jego występie w Podczelu w 2019 roku i wiemy, że będzie to gwarancja tłoku pod sceną. Ciekawie będzie także u duetu W&W, który także pojawi się 21 lipca w Kołobrzegu. Oprócz nich zagrają także Fedde Le Grand, Harris & Ford oraz FAST BOY.

Zbierając wszystko do kupy – lineup na ten moment wygląda następująco:

piątek, 19 lipca

Red Stage (The History Of Sunrise)
ATB
Marco V
Ron van den Beuken
DJ Kris
Bartes
DJ Rachela
Gregory
Jay Bae
Krzysztof Chochlow
Maiqel
Tiddey
V_Valdi

kalendarz

sobota, 20 lipca

Red Stage
Boris Brejcha
Tchami x Malaa
Sikdope

RE:BIRTH Stage
Aly & Fila
Markus Schulz
Ferry Corsten pres. Gouryella
MaRLo
Ruben de Ronde
Blastoyz
Cubicore

niedziela, 21 lipca

Red Stage
Armin van Buuren
W&W
Fedde Le Grand
Harris & Ford
FAST BOY

Co nas czeka?

Temat Red Stage jest już w większości wyjaśniony. Tutaj możemy spodziewać się już niewielu dodatkowych ogłoszeń. Sprawa w dużej części otwarta jest w przypadku sceny z muzyką trance, którą jak zwykle będzie Blue Stage. W sobotę będzie ona funkcjonować jako RE:BIRTH Stage – a drugim dniem, w którym będzie tam rządzić euforyczna muzyka, będzie najpewniej niedziela. Co w piątek? Nie zdziwimy się, jeśli na tej scenie pojawi się mainstage’owy EDM – podobnie zresztą, jak w 2023 roku w niedzielę, kiedy to swój takeover miało Spinnin’ Sessions. Najbliższe ogłoszenia będą najpewniej najmocniej skierowane w stronę fanów house’u i techno – wszak na ten moment nie znamy żadnego nazwiska, które wystąpi na scenach White i Black.

Te przewidywania opierają się oczywiście na założeniu, że organizatorzy Sunrise Festival będą – oprócz dotychczasowych roszad – z grubsza trzymać się założeń z lat 2022 i 2023. Istnieje jednak prawdopodobieństwo, że coś nas w kontekście ułożenia tematycznego scen zaskoczy. I nie ukrywamy tego, na tego typu niespodzianki czekamy z niecierpliwością.

emuze.me

ultra

Przypomnijmy – Sunrise Festival 2024 odbędzie się w kołobrzeskim Podczelu w dniach 19-21 lipca 2024. Obecnie dostępna jest druga pula karnetów trzydniowych w cenie 892 zł. W sprzedaży są również wejściówki jedno- i dwudniowe w różnych kombinacjach. Obecne ceny będą obowiązywać jeszcze tylko do 29 lutego. Więcej szczegółów znajdziecie na stronie bilety.sunrisefestival.pl.


foto: Gromysz

emuze.me

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?