kontakt

Noisia stała się już pewnego rodzaju ewenementem, z końcem kariery który wciąż nie nadchodzi, na co oczywiście nie narzekamy. Legendarne trio ogłosiło zakończenie działalności jeszcze… w 2019 roku. Pierwotnie to pandemia przedłużyła żywotność grupy, gdyż przełożona musiała zostać pożegnalna trasa koncertowa. Podążyła za tym jednak i muzyka, z singlami pokroju “Foundations”, “Supersonic” oraz niedawno wydanego “Nova” z Camo & Krooked. Jak się okazało, wejdą one w skład pełnego albumu nadchodzącego już 12 maja.

20 kawałków z przeróżnymi gośćmi

Grupa nie ma w zwyczaju wydawać byle czego – i nie inaczej jest będzie w tym przypadku, co widać po udostępnionej trackliście. “Closer” będzie zawierać aż 20 numerów, z czego 11 to będą zupełne nowości. Wśród gości znajdą się takie postaci jak Black Sun Empire czy Skrillex. I nie chodzi tu tylko o znane już dobrze “Supersonic” – na płycie znajdziemy również drugi collab z amerykańskim producentem pod tytułem “Horizon”. Do tego, sporo wschodzących gwiazd jak Former czy IMANU, który właśnie wydał przecież świetny utwór z Phamem.

Trio otworzyło się również na temat procesu tworzenia ostatniego rozdziału w ich dyskografii.

Po “Outer Edges” próbowaliśmy znaleźć nowy kierunek dla Noisii. Zaowocowało to długą podróżą, która poprowadziła nas przez wiele nowych pomysłów. Chociaż ostatecznie zdecydowaliśmy się przestać, jesteśmy dumni z rzeczy, które stworzyliśmy po drodze, a te utwory zawsze miały być częścią większej całości. Więc zanim w końcu zamkniemy rozdział Noisii, chcieliśmy podzielić się nimi z wami na ostatnim albumie. Wcześniej wydane lub nowo ukończone, wszystkie utwory reprezentują kierunki, które lubiliśmy odkrywać. Ostatecznie nie udało nam się wszystkiego rozgryźć. Ale zbliżyliśmy się.

Noisia o ich ostatnim albumie

Jesteśmy niezmiernie ciekawi efektów zwieńczających ponad 20-letnią działalności grupy.

kontakt