O muzyce house nie piszemy na naszych łamach zbyt często – ale nie znaczy to, że nie obserwujemy tego, co dzieje się u wykonawców tworzących taką muzykę. Szczególnie, że polscy twórcy radzą sobie z tym nurtem naprawdę dobrze. Dobrym przykładem z ostatnich miesięcy jest chociażby Mike Konstanty, który wydał swój utwór nakładem kultowego Toolroom Records.

Jednak rodzima scena muzyki house ma o wiele więcej do zaoferowania – oprócz poznańskiej szkoły, na której czele stoi neeVald i spółka, dobrze radzi sobie także ta stołeczna. Tam bardzo istotną postacią jest Weikum, producent który zabłysnął kilka lat temu progresywnymi produkcjami wydawanymi w labelach Armada czy Zerothree. Jego tracki grywali między innymi Above & Beyond oraz Armin van Buuren – jednak warszawski twórca przez kilka ostatnich lat zmienił styl i skupił się na czystym house music, czasem skręcając w bardziej techowe klimaty. Sebastian wydał niedawno nowy singiel, który spotkał się z aprobatą wielu popularnych house’owych DJ-ów.

Aż chce się wyjąć drinka i poleżeć pod palmą

Warszawski producent po raz kolejny zawitał w wytwórni Simma Black, którą prowadzi brytyjski DJ i producent Low Steppa. Najnowsza propozycja nosi tytuł “Love & Sunshine” i kontynuuje drogę, którą trzydziestotrzylatek obiera od momentu wydania poprzedniego singla.

Zarówno “Give Me Some (High)”, jak i najnowsza kompozycja, idealnie pasują do zbliżających się ciepłych dni i sprawdziłyby się idealnie przy imprezie na plaży. Niestety – wszyscy dobrze wiemy jakie okoliczności panują obecnie, dlatego też postanowiliśmy przygotować dla Was kilka prostych kroków, które musicie wykonać, zanim odpalicie ten kawałek.

Po pierwsze – przygotujcie sobie mocno schłodzony koktajl alkoholowy ze słomką. Powinno być wtedy już po dwunastej, więc możecie to zrobić bez wyrzutów sumienia. Wyjęcie leżaka również jest jak najbardziej wskazane.

Po drugie – i jest to warunek konieczny – włączcie ten numer, gdy słońce osiągnie najwyższy punkt na niebie i będzie świecić bardzo mocno. Nazwa “Love & Sunshine” nie wzięła się przecież znikąd.

W ten sposób idealnie przygotujecie się do odsłuchania właśnie tego numeru i docenienia jego możliwości.

Mocne wsparcie od gwiazd house’u

Nowy numer charakterystycznego artysty zebrał wiele naprawdę mocnych supportów. Ostatnie wydanie warszawskiego DJa i producenta grały już czołowe postaci światowego house’u – MK, Claptone, Sam Divine czy też właściciel Simma Black – Low Steppa. Teraz czas na Was – odsłuch “Love & Sunshine” znajdziecie poniżej.