Nie czujesz się bezpiecznie w klubach? Aplikacja Where You At ma to zmienić

Where You At ma ułatwić uczestnikom imprez odnajdywanie znajomych, którzy zginęli w tłumie, a tym samym zwiększyć bezpieczeństwo.

dolaczdonas

“Młodzi ludzie nie czują się tak bezpiecznie, jak powinni, spędzając wieczory poza domem”. Z takiego założenia wychodzą twórcy aplikacji Where You At i mają ku temu solidne podstawy. Według badania przeprowadzonego przez Desert Sun, podczas festiwalu Coachella w 2019 r. ofiarą napaści seksualnej padła 1/6 uczestniczek wydarzenia. Z kolei według statystyk brytyjskiej policji w 2021 r. w londyńskich lokalach odnotowano 207 zgłoszeń o napaści seksualnej i 29 o gwałcie. Co więcej, liczba zgłoszeń wzrosła o prawie jedną piątą od 2016 roku. Zatem problem, nie dość że jest poważny sam w sobie, to jeszcze pogłębia się z roku na rok. Na szczęście na horyzoncie pojawiło się rozwiązanie, które ma z nim walczyć.

Pierwsza taka aplikacja

Where You At to aplikacja mająca na celu ułatwić uczestnikom imprez odnalezienie znajomych, którzy zginęli w tłumie. Ponadto, WYA pozwala na powiadomienie bliskich o konieczności udzielenia pomocy użytkownikowi. A to wszystko bez konieczności łączenia się z Internetem. Aplikacja wykorzystuje bowiem technologię Bluetooth. Pomysł na to rozwiązanie pojawił się po doświadczeniach związanych z molestowaniem i napaścią seksualną w klubach twórczyni Tamzin Lent.

Znasz to uczucie, kiedy jesteś na zewnątrz z przyjaciółmi i nagle nie możesz ich znaleźć? Każdy z nas tak miał. Właśnie w tym miejscu pojawia się WYA. Nasza aplikacja rozwiązuje ten problem za pomocą mapowania wewnątrz pomieszczeń, dzięki czemu możesz dokładnie zlokalizować swoich przyjaciół, widząc, czy są przy barze, czy na parkiecie. A co najlepsze? Działa bez połączenia z Internetem lub sygnału, dzięki czemu Twoje noce są bezpieczniejsze i przyjemniejsze.

Tamzin Lent

WYA będzie dostępna dla urządzeń z systemem Android i iOS już w tym miesiącu. Przedsięwzięcie wspierane jest przez przedstawicieli branży klubowej (np. NTIA) oraz największe marki medialne, takie jak The Guradian czy We Rave You. Więcej o aplikacji przeczytacie na jej oficjalnej stronie.

dolaczdonas

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?