wilkinson

Wilkinson powraca z nowym singlem i otwiera własny label. Co wiemy o Sleepless Music?

Ceniony producent muzyki drum n bass na bazie autorskiej trasy koncertowej buduje własny label. Cechuje go w tym… ludzkie podejście.

sunrise

Wilkinson jest szeroko rozpoznawalną postacią muzyki elektronicznej. Reprezentant sceny drum and bass szerzej znany jest z utworu “Afterglow”, który do tej pory jest nierozłączną częścią wielu setów. Producent pod koniec 2020 roku wraz z innym filarem tego gatunku, jakim jest Sub Focus, dokończył i wydał wspólny album “Portals”. Ich wspólne wydawnictwo jest muzyczną podróżą po artystycznym wydaniu gatunku liquid dnb. Po zakończeniu promocji ostatniego krążka artysta prezentuje swoje kolejne plany, w tym założenie własnej wytwórni. Co w planach ma Brytyjczyk? O tym wszystkim Wilkinson opowiedział w wywiadzie dla UKF.

Artyści na pierwszym planie

Podczas rozmowy przeprowadzonej dla UKF headliner takich festiwali jak Let It Roll czy Rampage zdradził kulisy przygotowań do rozpoczęcia działania nowej wytwórni. Artysta nie ukrywa, że prace nad wymarzonym Sleepless Music trwają już od dłuższego czasu. Ten projekt ma nie tylko umożliwić wydawanie Wilkinsonowi swobodę wydawania własnych utworów, ale głównie pomóc w odkrywaniu nowych talentów. Wszystko to w rodzinnej atmosferze, z jasnymi zasadami współpracy.

kalendarz

Sleepless Music jest od dłuższego czasu w fazie przygotowań. Początkiem tego projektu były wydarzenia organizowane w całej Wielkiej Brytanii i Europie. Jednak zawsze chciałem zbudować z tego coś więcej oraz zawsze – miałem wizje, by to stało się wytwórnią muzyczną i w pewnym sensie rodziną artystów. Zawsze chciałem mieć własną wytwórnię. Nie tylko, by wypuszczać własne utwory, ale też by podpisywać umowy z innymi artystami i by dawać im uczciwe, przejrzyste umowy i bazę do odkrywania ich własnego artyzmu i kreatywności w jak najbardziej wiarygodny sposób.

Wraz z moim zespołem przyjmujemy praktyczne podejście w sprawie prowadzenia wytwórni. Czuje, że istnieje teraz większe niż kiedykolwiek zapotrzebowanie na solidne przeprowadzanie procesu A&R – nie tylko w postaci odpowiedzi “Tak” lub “Nie” oraz pozdrowień przy przyjmowaniu utworów. Chcę pomagać artystom w rozwijaniu swoich produkcji, przy możliwości pisania piosenek i pewności siebie w sytuacjach, gdy przychodzi nam pracować z dużymi graczami czy wokalistami (oczywiście jeśli oni chcą w ten sposób pracować). Widzę wiele wytwórni, które powstrzymują artystów przez swoje warunki i wytwórnia wychodzi na pierwszy plan, przed artystę. Z Sleepless chce zrobić coś kompletnie odwrotnego. Chcę, by ona była fundacją dla artystów, która umożliwi im wykształtowanie swojego własnego stylu i unikatowej, wspierającej rzeszy fanów. W tym pomoże wiedza moja i mojego zespołu, którą przez lata nabywaliśmy na podstawie różnych sukcesów i błędów.

Wilkinson dla UKF

Pandemia jako inspiracja?

Sytuacja na świecie i związany z nim zastój koncertowy spowodował, że wielu artystów miało czas na refleksję nad swoją twórczością i działaniami wokół niej podejmowanymi. Tak też miało miejsce w przypadku Wilkinsona, który szczegółowo odpowiedział na pytanie związane z tym zagadnieniem.

kalendarz

Pewnie ostatni rok, to jak wyglądało środowisko eventowe i obecna sytuacja w branży również zainspirowały Cie do tego kroku?

Z pewnością uświadomiły mi, jak ważne są wspólne interesy ze znajomymi artystami. Branża wydarzeń na żywo była głównym źródłem dochodu dla artystów i czuje, że waga monetyzacji muzyki i wzrost niezależności marki własnej artysty dla wytwórni jest bardzo ważna. Jako Sleepless chcemy wspierać ten wzrost i rozwój grona fanów artystów. Są to kluczowe formy zarobku artystów w czasach, gdy nie można czerpać przychodów z grania na żywo. Chcemy stawiać jakość nad ilość wydań i mieć pewność, że muzyka dotrze do, jak tylko to możliwe, największego grona odbiorców.

Wilkinson dla UKF

Artysta z doświadczeniem

Nie wszyscy wiedzą o tym, jednak już wcześniej Wilkinson prowadził wytwórnię. Był to wspólny projekt artysty wraz z Jonem Cyantificem. Lata temu CYN Music wypromowało między innymi Dimensiona, który obecnie jest jedną z czołowych nazw środowiska liquid drum and bass. Tym razem jednak brytyjski producent postawił na własny label.

Kilka lat temu wraz z Jonem Cynatificem prowadziłeś CYN Music i dzięki niej przedstawiliście szerzej publiczności postać Dimensiona. Czy już wcześniej miałeś plan, by założyć własną wytwórnię?

To były świetne czasy! Zawsze miałem frajdę podczas szukania nowych artystów i utworów. Zawsze planowałem mieć własną wytwórnię, ale we właściwym czasie i w momencie, gdy będę miał odpowiednią wiedzę na temat tej branży. Branża muzyczna jest szalonym miejscem, jednak jestem w na tyle szczęśliwym momencie, by wiedzieć, jak to okiełznać i nauczyłem się tego od niesamowitego zespołu, który ciągle mnie wspiera. Teraz czuje się pewnie, by to zrobić dobrze od strony muzycznej i pod względem artystów, którzy do nas dołączają.

Wilkinson dla UKF

Jest na co czekać

Wilkinson o swoich planach również poinformował fanów za pośrednictwem mediów społecznościowych. Owtarcie Sleepless Music określił jako nowy rozdział w swoim życiu. W tej samej wiadomości producent zapowiedział premierę swojego nowego singla. Długo wyczekiwana przez fanów artysty produkcja “Frontline” oficjalnie ukazała się nakładem jego nowej wytwórni w ubiegły piątek.

sunrise

Co nieco o singlu

Nie da się ukryć, że “Frontline” było długo wyczekiwanym przez fanów ID. Utwór na festiwalowych nagłośnieniach wybrzmiewał już w 2019 roku, a jego premiera miała miejsce na belgijskim Rampage w jego wspólnym secie z Sub Focusem. W wywiadzie dla UKF Wilkinson tłumaczy, dlaczego dopiero teraz zdecydował się wypuścić ten utwór oraz w jakich okolicznościach go stworzył.

Wiem, że od dawna dostawałem mnóstwo wiadomości pytających mnie o to, czy wypuszczę ten utwór, jednak chciałem zaczekać, by wcześniej wydać album “Portals”. Rozpocząłem prace nad utworem w LA i większość napisałem podczas trasy koncertowej. Robił on dobrą robotę w moich setach i dostał ogromne wsparcie ze strony innych artystów. Jestem bardzo podekscytowany, że mogę go w końcu wypuścić i dla mnie wyznacza on start nowej przygody!

Wilkinson dla UKF

“Frontline” jest również pierwszym singlem zapowiadającym trzeci studyjny album Brytyjczyka. Artysta uważa, że przez lata produkcji nabrał pewności siebie i aktualnie ma największy przypływ weny twórczej. Duża ilość nowych pomysłów i sprzyjająca atmosfera pomaga mu w procesie tworzenia.

Czuję, że ten album będzie moim najlepszym, jaki do tej pory stworzyłem. Czuję się naprawdę pewnie w swoim nowym studio i od produkcji pierwszego albumu nie miałem takiego przypływu weny. Mam niesamowity zespół, który jest pełny energii i świeżych pomysłów i to motywuje, by dać z siebie wszystko.

Wilkinson dla UKF

Wydania od cenionych producentów

Prócz zaplanowania wydania własnego, długo wyczekiwanego wśród społeczności dnb numeru, w planach Sleepless Music ma już kilka do opublikowania kilka produkcji innych ciekawych artystów. W ciągu najbliższych tygodni możemy spodziewać się remixu od Montell2099 do legendarnego “Take You Higher” od Wilkinsona w trapowym wydaniu. Alias ten możemy kojarzyć w jednego z singli z ostatniej płyty Netsky’a. Ich współpraca przy “Mixed Emotions” odbiła się pozytywnym echem w środowisku tego gatunku.

kalendarz

kalendarz

Oprócz mojego własnego singla, jednym z pierwszych wydań będzie remix do Take You Higher od niesamowitego artysty pochodzącego z Nowej Zelandii zwanego Montell2099. On wywrócił ten kawałek do góry nogami i już od jakiegoś czasu kręci się on w setach. Cieszę się, że to będzie jedno z pierwszych wydań w Sleepless Music.

Wilkinson dla UKF

Utworu można posłuchać w jednym z ostatnich setów od Montell2099. Urywek tego remixu jest przez niego grany od 2:40 minuty.

Oprócz przedstawiciela sceny Nowej Zelandii w Sleepless Music usłyszymy między innymi artystę kryjącego się pod aliasem Krakota. Producent wcześniej wydawał swoje utwory w takich wytwórniach jak Hospital Records, Liquicity czy często gościł na łamach UKF. U Wilkinsona pojawi się jego autorska produkcja. Założyciel nowego labelu wspomina wspólne chwile spędzone z przyjacielem i chwali go jako twórcę.

sunrise

Następnie możecie się spodziewać muzyki od artysty kryjącego się pod aliasem Krakota. Seb jest moim wieloletnim przyjacielem i śledziłem przez ostatnie lata jego postęp. Był częścią brytyjskiej trasy Sleepless Music w 2019 roku. Na początku 2020 roku wysyłał mi mnóstwo utworów, które na przestrzeni ostatniego roku wspólnie dopracowywaliśmy. Jego poziom produkcji rośnie jak na drożdżach i jego pierwszy singiel w Sleepless o nazwie Take Me There emanuje klimatem letnich festiwali.

Wilkinson dla UKF

kalendarz

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?