kontakt

Jak to jest być królem Szkocji? Dobrze? W sumie to… na odpowiedź przyjdzie czas 6 listopada, gdy pojawi się długo oczekiwany album Willa Atkinsona – “Last King Of Scotland”.

Will Atkinson to szkocki producent, który słuchaczom trance dał się poznać jako twórca różnorodnych rytmów: od upliftingów z epickimi melodiami (jak np. “Eternally” i “Seventh Heaven”), po oryginalne, tech-trance’owe kosy rodem z oddziału zamkniętego (“The Game Changer”, “Pat Butcher”, “Leave A Message”), aż nawet po progresywne klimaty pod aliasem Josep (m.in. “Love Spreadin'” czy “The Love You Feel” z Grumem, oba wydane przez Anjunabeats).

6 stycznia 2020 Will, między innymi razem ze swoim przyjacielem oraz menadżerem, znanym również w świecie produkcji muzyki jako John Askew. wybrał się na dziewięciodniową wyprawę do Walii. Z dala od świata, bez wi-fi i kontaktu z otoczeniem. Celem wyjazdu było stworzenie nowego materiału na debiutancki album. Jak czytamy we wpisie szkockiego muzyka w social mediach, owa wyprawa pomogła stworzyć mu sześć produkcji.

Obfity debiut

Ostatecznie, album “Last King Of Scotland” będzie zawierał 17 utworów. Otworzy go oficjalny remiks rave’owego klasyka z 1994 roku – “Acid Folk” projektu Perplexer, słynne intro “Króla” z jego seta na ASOT 900 w Utrechcie, który zagrał ubrany w tradycyjny szkocki strój.

Krążek, na etapie krótkich fragmentów z Beatporta, zapowiada się znakomicie. Nie zabraknie na nim spokojnych i bardzo spokojnych produkcji (przykładowo collab z JES) czy prawdziwych tech, a nawet hard-trance’owych petard (szczególnie czekamy na “Cigarettes & Kerosene”), a nawet… drum n’bassowych klimatów (o co, remiksem do “Happy Hours”, zadbali Dan Havers i Dave Gibson z duetu DC Breaks).

Poniżej tracklista albumu oraz link do pre-orderu:

01. Perplexer – Acid Folk (Will Atkinson Last King Of Scotland Remix)
02. Cigarettes & Kerosene (feat. Cari Golden)
03. If I Spoke Your Language (feat. Gary Go)
04. Last Night In Ibiza
05. Drowning In The Dunes Of Time
06. Beans
07. Awakening (with Paul Van Dyk – Will Atkinson Album Mix)
08. Burning Out (feat. Harry Roke)
09. Telescope Interlude
10. Telescope
11. Rush
12. Kismet Energy
13. Happy Hours (DC Breaks Remix)
14. Long Way Home (feat. JES)
15. Pipe Dreams
16. Unspoken Words (with Rory O’B feat. Rhianna McMahon)
17. In Solace

Pre-order: https://will.complete.me/lastkingofscotland

Premiera krążka już 6 listopada w Black Hole Recordings – wytwórni, w której swój debiutancki album wydał ostatnio Indecent Noise.

kontakt