Winter Music Conference w 2021 w wersji wirtualnej. Znamy szczegóły wydarzenia!

Tegoroczna edycja Winter Music Conference odbędzie się w wersji wirtualnej. Właśnie poznaliśmy program tego wydarzenia.

sb

Końcówka marca jest zazwyczaj ważnym okresem dla osób śledzących scenę muzyki elektronicznej. W czasach przedpandemicznych, co roku każdy z nas czekał niecierpliwie na Ultra Music Festival. Jednak ta impreza nie jest jedyną atrakcją mającą miejsce w Miami w tych dniach. Już od 1985 roku w mieście na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego odbywa się Winter Music Conference. Jest to wydarzenie pełne paneli dyskusyjnych poświęconych muzyce elektronicznej. Zeszłoroczna edycja WMC została odwołana, jednak tegoroczna konferencja odbędzie się w wirtualnej formie, o czym pisaliśmy już wcześniej. Teraz przyszedł czas na szczegóły wydarzenia.

Pierwszy raz wirtualnie

35, edycja Winter Music Festiwal będzie wyjątkowa. Wydarzenie po raz pierwszy odbędzie się całkowicie online w dniach 20-21 maja 2021 roku. Podczas konferencji mamy dostęp do paneli dyskusyjnych, stanowisk wystawców czy sesji networkingowych. Ma ono za zadanie inspirować twórców, pozwalać na poznanie nowych osób, poszerzyć swoją wiedzę czy też podbudować swoją karierę. W ramach wydarzenia wystąpi wiele znanych i cenionych producentów, jak i postaci ze sceny muzycznej reprezentujących rozmaite firmy. Wśród gości między innymi UMEK, Tommie Sunshine, duet Blond:ish oraz osoby powiązane ze Spotify, DJ Magiem, Beatportem, Discogs, Billboardem, Microsoftem, Twitchem i innymi wpływowymi instytucjami.

Warto śpieszyć się z kupnem biletów. Aktualnie dostępne są wejściówki Early Bird w cenie $30 (ok. 115 zł). Pula ta jest limitowana – później będą one dostępne za $50 (ok. 190 zł). Wejściówki można nabyć za pomocą tej strony. Osoby, które nabyły wcześniej bilet na anulowaną edycję, otrzymają dostęp do tegorocznego wydarzenia bez dodatkowych opłat.

Ciekawe panele

Na stronie wydarzenia podane zostały tematy, które zostaną poruszone podczas spotkań. Pierwszego dnia WMC będziemy mogli dowiedzieć się więcej o przyszłości imprez transmitowanych na żywo i przy pomocy technologii VR, co nieco o powrocie winyli do łask oraz o tym jaką wagę mają playlisty w promowaniu muzyki. 20 maja również będzie można posłuchać o tym, jak lepiej analizować rynek na podstawie dostępnych statystyk, o współpracy technologicznej z artystami podczas livestreamów. Drugiego dnia nie zabraknie ostatnio głośnego tematu NFT, wykorzystania technologii Blockchain, rozważania nad przyszłością wirtualnego koncertowania czy paneli z radami produkcyjnymi i promocyjnymi. Pełną listę i opis kursów znajdziecie na tej stronie.

sb

Total
8
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?