Rozkład jazdy na dziś? Jazda z kawkami. Utwór kojarzony z DJem Hazelem w reklamie sklepów Żabka

“Jazda z kawkami” – tak brzmi slogan nowej reklamy sieci sklepów Żabka. W spocie znalazł się utwór, który przyniósł DJowi Hazelowi sławę.

freedom

Kreatywne kampanie wybijają się wśród wielu szarych, oklepanych reklam. Słuchaczy elektroniki do rzucenia okiem na blok reklamowy może przyciągnąć znajomy motyw dźwiękowy. Na polskim rynku nie brakuje takich smaczków – w 2019 roku opisaliśmy je w oddzielnym artykule.

Śladem rozpoznawalnych motywów idzie Żabka, która podczas odświeżenia strategii marki polubiła się z klubowymi klimatami. Niedawno w tle kampanii towarzyszyły house’owe brzmienia w postaci klasyka “Free” od Ultra Nate. Tym razem jednak agencja reklamowa obsługująca markę zielonych sklepów sięgnęła po utwór, który swoją popularność osiągnął dzięki DJowi Hazelowi.

Bania po kawce z rana

Firma z płazem w nazwie zdecydowała się zachęcić do kupna kawy w dość kreatywny sposób. Zastosowano płynne przejście pomiędzy wcześniej wspomnianym “Free” do motywu szeroko znanego polskiej publice klubowej (i nie tylko). Nowej kampanii towarzyszy utwór “Dj Bazz – Andre & Michelle“, który wiele osób kojarzy jako “Weź pigułkę” Hazela. Gwoli doprecyzowania – udział “najszybszych rąk Europy” w tym utworze polega na monologu z udziałem między innymi podkoszulki z wisienką, którą podmiot liryczny ma i w niej śpi.

Kolejnym ciekawym zabiegiem jest sam tytuł akcji promocyjnej – “Jazda z kawkami”. Gra słów nawiązuje do popularnego hasła, opisującego rozkład jazdy na dziś i oryginalnie zawierającego wulgaryzm. Pełną wersję reklamy możecie zobaczyć poniżej.

To nie pierwszy raz

To nie pierwszy raz, kiedy twórczość kojarzona z DJem Hazelem pojawia się w świecie reklamy. Kolejnym towarzyszącym kampanii marketingowej utworem, mylnie przypisywanym do Michała Orzechowskiego utworem jest “Sprężynka“. “Everybody Jump“, bo tak zwie się oryginalnie kompozycja DJa Zebulona, wybrzmiewała w spocie sieci komórkowej Heyah.

freedom

Total
24
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?