Zdobycie miliona słuchaczy na Spotify to coraz mniejsza sztuka? Sprawdzamy najnowszy ranking

Korzystanie ze Spotify staje się coraz popularniejsze – co widać po naszym rankingu. Już 2/3 artystów z Top100 ma ponad milion słuchaczy!

emuze.me

Od niemal trzech lat na naszych łamach pojawiają się rozmaite rankingi dotyczące Spotify – najpopularniejszego obecnie źródła legalnej muzyki w naszej części świata. Najpierw były to wyniki stricte dotyczące sceny EDM, zaś teraz – bez podziału na gatunki. Przez kolejne miesiące zmieniało się sporo, także patrząc na liczbę użytkowników. Jak wynika z raportu za pierwszy kwartał 2023, pułap liczby użytkowników w skali globu po raz pierwszy przekroczył 500 milionów. Z całą pewnością możemy przyjąć, że swoją cegiełkę do tego wzrostu przyłożył także polski rynek. A warunki ku temu sprzyjające – wszak wszystko drożeje, ale subskrypcja Spotify od lat jest w niezmiennej cenie (choć były zapowiedzi zmiany tego stanu rzeczy, na co naciskają także przedstawiciele branży muzycznej).

Milion to coraz mniej wyjątkowe osiągnięcie

Większa liczba użytkowników to większe możliwości uzbierania większej bazy słuchaczy. I widać to po najnowszym, sporządzonym przez Shining Beats rankingu najpopularniejszych polskich współczesnych artystów na Spotify. Wynika z niego, że uzyskanie progu miliona monthly listeners (słuchaczy, którzy w ciągu ostatnich 28 dni choć raz odsłuchali dowolnego utworu danego artysty) staje się coraz łatwiejsze.

Przykładowo – w naszych statystykach opublikowanych na początku 2022 roku artystów “milionerów” było 41, w maju 2022 i styczniu 2023 – 46, w lutym 2023 – 53, zaś na początku czerwca – 65. Sprawdziliśmy także “prehistorię”, czyli końcówkę marca 2021 roku – wówczas zaledwie 13 aliasów mogło się pochwalić liczbą monthly listeners na Spotify większą niż milion.

Bejba na podium

Jak wygląda czołówka aktualnego rankingu? W dalszym ciągu konkurencję deklasuje phonkowy producent TWISTED, mający 6,5 miliona słuchaczy. Na drugie miejsce wskoczyła Blanka, która dzięki swojemu udziałowi w Konkursie Piosenki Eurowizji ma ponad 3 miliony słuchaczy. Nieco mniej – choć wciąż z trójką z przodu – ma dopełniający podium ConKi. Elektronikę w czołowej dziesiątce reprezentują jeszcze Rnbstylerz oraz wracający na najwyższe pozycje Tribbs. Najwyższe pozycje naszego rankingu Spotify znajdziecie poniżej, zaś pełne zestawienie – pod tym linkiem. Kolejna aktualizacja już 1 lipca.

emuze.me

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?