Jakie teledyski najczęściej oglądali Polacy? Oto 10 najpopularniejszych klipów z 2022 roku

Oto 10 najpopularniejszych teledysków z 2022 roku. Lider rankingu zdobył ponad 100 mln odsłon i sprawił niemałą niespodziankę.

freedom

Koniec roku zbliża się wielkimi krokami, a co z tym się wiąże wiele różnych podsumowań i interesujących statystyk. Na początku grudnia cały internet zalały podsumowania Spotify Wrapped – więcej informacji znajdziecie pod tym linkiem. Jak z kolei wygląda sytuacja na wciąż bardzo popularnym portalu YouTube? Właśnie poznaliśmy ranking najchętniej oglądanych w naszym kraju klipów zaprezentowanych w 2022 roku. I tu musimy powiedzieć wprost – jest dużo różnic w porównaniu do tego, czego Polacy słuchają na Spotify.

Zaskakujący lider rankingu

Fakt, że ranking został zdominowany przez jeden już od paru lat dominujący gatunek muzyczny, was na pewno nie zaskoczy. Aż 7 na 10 utworów z tego zestawienia można przypisać do rapu. Niemniej jednak lider rankingu sprawił niemałą niespodziankę. Mowa tu oczywiście o Skolimie, którego discopolowy utwór pt. “Wyglądasz Idealnie” plasuje się na pierwszym miejscu z dorobkiem 103 mln wyświetleń.

Pełne zestawienie

Na drugim miejscu znalazł się Mr. Polska ze “Złotymi Tarasami”, a na trzecim tegoroczny zwycięzca Polish DJs Chart – Tribbs w kolaboracji z Kubańczykiem. Wysokie trzecie miejsce w zestawieniu kolejny raz pokazuje, jak świetny w wykonaniu Mikołaja był 2022 rok. Ponadto w rankingu znalazła się również Sanah i to nawet dwa razy. Co ciekawe, według wielu osób ten rok w rapie został zdominowany przez wytwórnie SBM Label, która swoją konkurencję zostawiła daleko w tyle. Nie ma to jednak przełożenia na youtube’ową topkę, gdzie znalazł się tylko jeden utwór z tej stajni – jest nim konkretnie “Lawenda”.

Poniżej znajdziecie dane dotyczące najpopularniejszej dziesiątki klipów zaprezentowanych w 2022 roku.

  1. Skolim – Wyglądasz idealnie (103 mln)
  2. Mr. Polska – Złote tarasy (69 mln)
  3. Tribbs – Ostatni raz zatańczysz ze mną feat. Kubańczyk (64 mln)
  4. SB Maffija – Lawenda (52 mln)
  5. Gibbs x Kiełas – Piękny świat (49 mln)
  6. Smolasty 730Huncho – Pijemy Za Lepszy Czas (46 mln)
  7. Malik Montana x DaChoyce & The Plug – Jetlag (43 mln)
  8. Sanah i Kwiat Jabłoni – Szary świat (41 mln)
  9. Sanah i Dawid Podsiadło – Ostatnia nadzieja (41 mln)
  10. Alberto – La Manga feat. Josef Bratan (35 mln)

A co się słuchało na YT?

Jednocześnie, blog POPRUNTHEWORLD zaprezentował zestawienie 20 najpopularniejszych kawałków na polskim YouTube. Tutaj jednak brano pod uwagę wyłącznie ruch z Polski – zarówno na YouTube, jak i na YouTube Music. Mimo innych kryteriów, i w tym opracowaniu pozycję lidera zgarnął Skolim. Z kolei pozostałe utwory z podium (czyli hity Tribbsa i Mr. Polski) zamieniły się miejscami.

freedom

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?