TOP 10 najpopularniejszych setów na 1001tracklists. Swedish House Mafia i Martin Garrix poza podium!

Najpopularniejszy portal z tracklistami EDMowych setów zaprezentował kolejną garść statystyk z 2018 roku. Wiemy, kogo występ był najbardziej pożądany!

kalendarz

Nieraz mieliście zapewne taką sytuację, że podczas słuchania seta swojego ulubionego EDMowego producenta któryś z utworów się Wam mocno spodobał, lecz nie znaliście jego tytułu. Jesteśmy przekonani, że w tym momencie następną witryną internetową, w którą weszliście, było 1001tracklists.com – a więc portal agregujący spisy utworów granych na największych festiwalach, ale nie tylko – bo znaleźć tam można także tracklisty z podcastów czy mniejszych imprez. Rok 2018 był niezwykle pracowity dla społeczności portalu – a to przez przez ilość imprez, które miały miejsce na całym świecie. Ponad 5 milionów osób odwiedziło stronę w ubiegłym roku w celu znalezienia pożądanej tracklisty.

Niesie to za sobą ogromną ilość danych statystycznych, którymi właściciele strony chętnie się dzielą – zdążyliśmy poznać już Top 20 najpopularniejszych utworów 2018 roku, teraz czas na kolejną garść statystyk – tym razem dotyczących najbardziej rozchwytywanych tracklist.

emuze.me

Jak nietrudno było się domyślić – Tomorrowland i Ultra Music Festival zdominowały zestawienie, przyciągając największą ilość fanów elektroniki. Na szczycie listy znalazł się Hardwell ze swoim setem z UMF, którego tracklista została obejrzana ponad 181 tysięcy razy. Robbert zdominował całą resztę – występ Marshmello z tego samego eventu był szukany ponad 131 tysięcy razy. Ale to nie koniec – holenderski producent znalazł się na podium także ze swoim występem podczas festiwalu Tomorrowland – setlista wielkiego powrotu artysty do Boom została otwarta przeszło 124 tysiące razy. Na liście pojawiają się jeszcze Swedish House Mafia, Tiesto, Timmy Trumpet (będąc jednocześnie największym zaskoczeniem – kompletnie nie spodziewaliśmy się Australijczyka w zestawieniu), Martin Garrix, Oliver Heldens i dwukrotnie Armin van Buuren.

Wybory fanów nie przynoszą więc wielkiego szoku – choć fakt faktem, zdziwiliśmy się nieco niskim, jak na potencjał, miejscem wielkiego powrotu SHM czy dopiero ósmą pozycją Martina Garrixa, który przecież w 2018 roku zdobył po raz trzeci z rzędu tytuł najpopularniejszego DJa/producenta na świecie w plebiscycie DJ Maga. Niemniej jednak większość wielkich nazwisk przemysłu EDM w czubie się znalazło.

ultra

Przed nami kolejny sezon festiwalowy. Kto wie, co będzie na topie w tym roku!

emuze.me

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?