utwory mike williams illenium martin garrix

Lipiec wypełniony bangerami. Oto 6 EDMowych utworów, które premierę będą miały już niedługo

Postanowiliśmy zebrać największe i najbardziej wyczekiwane wydania, jakie będą miały miejsce w nadchodzącym czasie w świecie EDMu.

pdc

Lipiec jest miesiącem, w którym na dobre rozpoczynamy sezon festiwalowy. To wtedy odbywają się największe imprezy zarówno w Polsce, jak i na świecie. Z tego powodu wielu artystów decyduje się właśnie teraz na wydanie swoich najnowszych produkcji. Co ciekawe, niektóre z nich opisane w tym zestawieniu, czekają na premierę nawet parę lat.


1. Martin Garrix & DallasK (feat. Sasha Alex Sloan) – Loop

Jednym z takich tracków jest długo wyczekiwana deep house’owa produkcja DallasK oraz prawdopodobnie Martina Garrixa. Dlaczego prawdopodobnie? Wiele osób “Loop” po raz pierwszy usłyszało podczas seta Martina na Ultra Miami 2022. Wtedy to utalentowany Holender zdecydował się zagrać omawiany kawałek wraz z wszystkimi 11 utworami, które w późniejszym czasie znalazły się na debiutanckim albumie “Sentio”. W momencie premiery krążka okazało się, że “Loopnie jest częścią nowego albumu. Wiele osób pomyślało wtedy, że zapewne będzie to kolejne wydanie Martijna pod aliasem Ytram, czego do teraz nie można wykluczać. Jest pewien haczyk, utwór nie miał swojej premiery w trakcie seta Martina w Miami, a podczas wirtualnego festiwalu Digital Mirage w 2020 roku.

W jakiej ostatecznie konfiguracji kawałek zostanie wydany? Na ten moment nie ma informacji na ten temat. Jednak to, że utwór wyjdzie w najbliższych tygodniach, sugeruje niedawno wstawiony klip na insta story przez twórcę “Animals”. Martin udowadniał już nie raz, że zapowiedzieć utwór parę dni przed oficjalnym wydaniem to dla niego żaden problem. Patrząc z kolei na gigantycznie pozytywny feedback ze strony fanów, jesteśmy ciekaw czy “Loop” ma szansę osiągnąć sukces na miarę “Fire”, który zebrał ponad 30 milionów odtworzeń na Spotify i został wybrany utworem roku 2021 w naszej społeczności.

Data wydania: TBA


2. Brooks feat. Isabèl Usher – Someday

Poprzedni rok w wykonaniu Brooksa raczej nie należał do intensywnych. Wydał on zaledwie jeden remix, a w mediach społecznościowych panowała cisza. Jak się jednak okazało, była to cisza przed burzą. Jego pierwszym releasem był track “Quantum”, stworzony z Martinem Garrixem w ramach albumu “Sentio”. Jak na stuprocentowy future bounce’owy utwór, liczby wyglądają naprawdę dobrze. Wszak, jest to najczęściej odtwarzany utwór całego albumu zaraz po “Follow”. Chwilę póżniej otrzymaliśmy premierę “Take My Breath Away” oraz remix “Worst Thing”.

Teraz jednak czas na wydanie utworu, na który wiele osób czekało. Finalna wersja “Someday” lekko rożni się od pierwotnej z EDC Las Vegas 2021. Dodany został przede wszystkim wokal, który sprawia wrażenie bardziej energicznego i pełniejszego utworu.

Data wydania: 1 lipca


3. Mike Williams (feat. Moa lisa) – I Said Too Much

Gdy Mike Williams ogłaszał zawieszenie kariery ze względu na problemy mentalne, mieliśmy tylko nadzieję, że nie jest to nic poważnego. Ostatecznie młody Holender dość szybko uporał się z problemami i zaczął ponownie wydawać utwory. Przez cały ten czas, Mike pracował nad dosłownie dziesiątkami utworów. Obecnie trzeba ze świecą szukać podobnego twórcę, który ma tak wiele niewydanych utworów. Na szczęście lista ta pomniejsza się za sprawą wydania kolejnego całkiem przyjemnego kawałka już za dwa tygodnie. Interesującą sprawą może być fakt, że track zostanie wydany w wytwórni braci DV&LM – Smash The Housea nie Spinnin’ Records.

Data wydania: 8 lipca


4. Steve Aoki & KAAZE ft. John Martin – Whole Again

Steve Aoki niedawno na swoich mediach społecznościowych ogłosił, iż 16 września wyda swój siódmy studyjny album pt. “HiROQUEST”. Więcej Krążek zawierał będzie aż 26 utworów w najróżniejszych gatunkach. Począwszy od happy hardcore’u, po deep house, kończąc na progressive house’wych brzmieniach. I to właśnie w progresywnych klimatach stworzony został kolejny utwór albumu – “Whole Again”. Po pierwszym odsłuchaniu nadchodzącego utworu można usłyszeć podobieństwo do zremixowanego przez KAAZE “Moth To A Flame”. Nie zmienia to jednak faktu, że “Whole Again” ma swój klimat, emocje i energię, dzięki którym ma szansę zostać jednym z najpopularniejszych utworów całej trójki.

Data wydania: 1 lipca


5. ILLENIUM & Dillon Francis (ft. EVAN GIIA) – Don’t Let Me Let Go

Z progresywu przechodzimy do future bassu. Tak jak w przypadku utworu od Aokiego i spółki, tak tutaj możemy mieć do czynienia z prawdziwą perełką. ILLENIUM ma wiele gotowych utworów do wydania, i z tego też względu trudno było przewidzieć, który zdecyduje się wydać najpierw. Pierwszym w kolejce jest jednak “Don’t Let Me Let Go” w kolaboracji z Dillonem Francisem. Jeśli ktoś wcześniej wspomniałby o collabie tej dwójki, spodziewałbym się czegoś bardziej nieszablonowego. Ostatecznie dostajemy mimo wszystko bardzo dobry materiał, w którym czuć esencję wszystkiego, co najlepsze ze starszych produkcji ILLENIUM.

Dodatkowo na Instagramie Dillona pojawił się ciekawostkowy klip zza kulis wspólnego zagrania utworu na EDC Las Vegas 2022. Znajdziecie go tutaj.

Data wydania: 8 lipca


6. Lucas & Steve x RetroVision – Summer Love (feat. Erich Lennig)

Lucas & Steve w ostatnich miesiącach nabrali niezłego tempa wydawania najnowszych produkcji. Gdy parę tygodni temu swoją premierę miał collab wraz z RetroVision, można było odczuć faktycznie słoneczny i energiczny klimat. Brakowało jednak w nim jednego, a mianowicie wokalu. Teraz za sprawą Ericha Lenniga, nowa wersja “Summer Love” wskakuje na jeszcze wyższy poziom.

Data wydania: 1 lipca


W zasadzie ta lista mogłaby być jeszcze dłuższa. Na horyzoncie widoczny jest już album Hardwella czy utwór Kygo z Deanem Lewisem. Jedno jest pewne – w najbliższym czasie czeka nas wiele świetnych premier, na które długo czekaliśmy.

pdc

Total
25
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?