Aktualnie swój najlepszy okres przeżywa projekt HI-LO. Jednak pomimo triumfu skupionego na techno alter ego Olivera Heldensa, jego główny projekt nie odszedł na bok. Oliver pod swoim imieniem i nazwiskiem nadal przejmuje decki na głównych scenach największych festiwali, nie zapominając o wydawaniu nowych propozycji. Trudno jednak jest zapomnieć o jego starszych utworach, do których jego fani stale wracają. Jedną z większych produkcji holenderskiego artysty jest “This Groove“, którą stworzył z Lenno. Słuchacze właśnie przebili barierę 100 milionów otworzeń tego numeru na Spotify. Z tej okazji producent na swoim Instagramie podzielił się historią, jaka za nim stoi.
Rodowód: Ibiza
W pierwszych zdaniach swojej publikacji Oliver wspomina swoją pierwszą sesję z Lenno. Sytuacja ta miała miejsce na Ibizie w 2018 roku i poprzedzała go produkcja popowego projektu. Holender nie omieszkał też wspomnieć w ramach ciekawostki o powiązaniach swojej wcześniejszej twórczości z jedną z jego ostatnich propozycji, którą stworzył wraz z Kylie Minogue. Mowa tu o “10 Out Of 10”.
Zrobiłem ten utwór podczas mojej pierwszej sesji z Lenno w studiu na Ibizie podczas lata w 2018 roku. Na początku z Jhartem (ciekawostka: on współtworzył mój utwór z Kylie Minogue “10 Out Of 10” i to on jest odpowiedzialny w nim za męskie wokale) pracowaliśmy nad innym (bardziej tanecznym/popowym) utworem. To była świetna piosenka.
Oliver Heldens na swoim Instagramie
Czy istnieje lepsze miejsce na ziemi do tworzenia tanecznych bangerów niż Ibiza? Wątpimy. Dlatego też duet zabrał się za klubowe brzmienia, inspirowane latami 2000. Jako inspirację posłużył jeden z numerów projektu Junior Jack.
Chciałem zrobić coś bardziej klubowego. To było po części inspirowane klimatami muzyki house z lat 2000. (odmiany disco/french) i pamiętam, jak chciałem zrobić drop bassline’u w stylu “E Samba” od Junior Jack. W kilka minut wpadłem na ten nowy motyw. Wtedy Lenno zagrał na tym swoją funkową gitarę i ułożył to wraz z niektóre sekwencje pianina. Pamiętam, jak on chciał, by to “brzmiało jak sampel”. Co sprawdziło się naprawdę dobrze.
Oliver Heldens na swoim Instagramie
Co z wokalem?
Choć w elektronice sama warstwa instrumentalna wystarczy, tak dla Oliego było to za mało. Do “This Groove” brakowało jeszcze tekstu. W tym celu artysta sięgnął do archiwów muzyki house, odkopując propozycję “Time to Move” od Carmen. To jej zmodyfikowana wersja posłużyła jako wokal jednego z jego hitów.
Kiedy mieliśmy te podstawy pod utwór, próbowaliśmy pod to napisać jakieś wokale/tekst. Jednak z jakiegoś powodu w mojej głowie grała melodia z utworu disco pochodzącego z roku 1984. Było to Carmen – “Time to Move”. Tak więc zdobyliśmy ten wokal z internetu. Zniżyliśmy jego ton do właściwej tonacji i voila. Tak narodził się taneczny/klubowy hit.
Oliver Heldens na swoim Instagramie
To nie koniec problemów
Po załataniu dziury zwanej warstwą tekstową utworu, przyszedł czas na kolejne zderzenie się ze ścianą. Jedna z naczelnych wytworni, z którą wtedy współpracował Heldens, odmówiła mu wydania tej propozycji. Holender nie poddał się i opublikował przyszły hit własnym nakładem. I to się mu bardzo opłaciło. Tak oto otrzymał swoje (kolejne) 100 milionów… odtworzeń, oczywiście.
Jednak problem leżał u podstaw. Wielka wytwórnia z którą pracowałem nad moimi utworami łączącymi różnych artystów odrzuciła tę piosenkę. To znaczyło, że mogę ją wydać jedynie niezależnie, w swojej wytwórni Heldeep i od tej pory jest to niesamowite, jak widzę, jak to organicznie wyrosło i stało się małym, tanecznym hitem! 😍 Tak więc dziękuje wam wszystkim za słuchanie i grovoowanie. Po zobaczenia ponownie na parkietach 🕺🪩❤️🔥
Oliver Heldens na swoim Instagramie