kontakt

O noszącym pseudonim Adrena Line twórcy mogliście już nieraz przeczytać na naszych łamach. Nic dziwnego, wszak 2020 rok nie należał u Bartka do nudnych. Początek roku upłynął pod znakiem wydania remiksu dla Tiesto. Z kolei w lipcu, nakładem labelu 3000 Bass, ukazał się singiel “1989”– i to aż w dwóch wersjach, oryginalnej i VIP Mix. Utwór ten spotkał się z uznaniem takich artystów, jak Jewelz & Sparks oraz Joachim Garraud – to właśnie w radio shows tych DJów pojawił się numer Polaka. Został on również – mówiąc potocznie – spropsowany przez takie nazwiska, jak Kryder czy DJs From Mars.

Tytułując swój utwór “1989” chciałem nawiązać do daty mojego urodzenia, ale z czasem myślałem o stworzeniu czegoś związanego z historią naszego kraju. 1989 to rok, w którym Polska zdobyła wolność i demokrację. Pomyślałem, że to będzie strzał w dziesiątkę!

Pracując nad utworem miałem na celu zrobić coś z przekazem, aby pamiętać o wartościach wolności, demokracji oraz historii Polski. Myślę, że w polskiej kulturze muzyki tanecznej dawno, lub w ogóle nie było czegoś z zajawką i przesłaniem w kontekście odnoszącym się do patriotyzmu. Dlatego też chciałem trafić (szczególnie do polskich słuchaczy), aby nie zapominać i upamiętnić tych, którzy walczyli za naszą wolność.

Bartek Moździanowski aka Adrena Line

W międzyczasie pojawił się jeszcze collab pochodzącego z Wałbrzycha producenta z reprezentującym Kraków house’owym twórcą o pseudonimie Julian Florent. Jednak my wróćmy do utworu “1989”, ponieważ w ostatnich dniach światło dzienne ujrzały dwa remiksy w wykonaniu młodych kotów.

Młoda krew

Osoby naprawdę bacznie obserwujące młode talenty na polskiej scenie EDM słyszały już o aliasach Shyia i EightBlue. Ten pierwszy pan zdążył nawet już osiągnąć niedawno spory sukces – wszak zahaczenie o czołowe miejsca EDMowego rankingu polskiego Spotify to nie byle jaka sprawa!

Ta druga postać, która w dowodzie osobistym ma wpisane dane Karol Bałdyga, również coraz prężniej działa na rynku wydawniczym. Ostatnio chociażby, nakładem Diverge Records, ukazał się jego pierwszy w tym roku utwór, zatytułowany “Bounce Back”. Jednak to nie jest jego pierwsze uderzenie – bowiem o podpisanych aliasem EightBlue trackach pisaliśmy już w ubiegłym roku.

Teraz, te dwie dotychczas niemające zbyt wiele ze sobą wspólnego postaci połączyło zinterpretowanie singla “1989” od Adrena Line. Tym samym otrzymaliśmy w ostatnich dniach dwie, zahaczające o bass house’owe i g-house’owe klimaty wersje. Obydwie zresztą mogą pochwalić się nielichymi supportami – między innymi od duetu Showtek (EightBlue) oraz od R3HAB‘a (Shyia). Innymi słowy – chłopakom zdecydowanie wyszło.

Obydwie wersje dostępne są na Spotify – znajdziecie je poniżej.

kontakt