kontakt

Alesso w ostatnim czasie ma naprawdę interesujący fragment swojej kariery. Jeszcze pod koniec zeszłego roku Szwed wydał wspólny numer z Katy Perry. Rok 2022 zaczął natomiast od stworzenia utworu do filmu “The Batman”. Teraz Alessandro Lindblad łączy siły z australijskimi braćmi z trio Sentinel, wracając do brzmienia, za które pokochali Szweda fani EDMu.

Powrót do progresywnych brzmień

Mimo, iż Alesso swój rozgłos zawdzięcza głównie swoim progresywnym produkcjom, to już od jakiegoś czasu Szwed lubi sobie żonglować gatunkami. Po nieco mroczniejszym “Dark” trzydziestolatek powraca do bardziej melodycznych brzmień. Wszystko to dzięki współpracy z trzema australijskimi braćmi Stent, którzy tworzą trio Sentinel. Owocem tej współpracy jest “Only You”, które właśnie ujrzało światło dzienne.

Singiel po raz pierwszy można było usłyszeć podczas Decadence Colorado, lecz to podczas Ultra Australia dowiedzieliśmy się, że jest to collab na linii Alesso – Sentinel.

Brzmieniowo track mocno przypomina twórczość duetu. Nie ma w tym nic dziwnego – wszak Sentinel niejednokrotnie wydawali już swoje tracki w Release Records, wytwórni brytyjskiego duetu. I o ile singiel ten raczej nie równa się największym progresywnym klasykom Alessandro, to uroku odebrać mu nie można. Zresztą, oceńcie to sami – najnowszy singiel, który na Spotify uzyskał dopisek…

…znajdziecie poniżej.

Alesso na Sunrise Festival?

Kto wie, być może “Only You” usłyszymy na żywo podczas Sunrise Festival 2022, i to w ramach seta samego Alessandro! Kilka dni temu na Instagramie Szweda pojawiła się grafika, która ogłaszała jego występ na Sunrise Festival. Według tej informacji, Alesso pojawiłby się w Podczelu w sobotę 23 lipca i wystąpiłby na Red Stage. Relacja po chwili została usunięta, ale w internecie nic nie ginie – jeden z fanów zdążył zapisać zrzut ekranu.

Oficjalnie ten booking nie został jeszcze potwierdzony, lecz może nastąpić to tuż po weekendzie, gdyż to od poniedziałku mają być podawani kolejni artyści, którzy wystąpią na Sunrise Festival. Grafika wygląda jednak na tyle autentycznie w porównaniu z udostępnianymi przez organizatorów imprezy przy okazji poprzednich ogłoszeń, że odrzucić można scenariusz, w którym screen ten byłby falsyfikatem. Tym samym zaanonsowanie występu Alesso w Podczelu jawi się jako całkiem prawdopodobny scenariusz.

kontakt