Amelie Lens zagra na Open’er Park. Kto jeszcze wystąpi w Gdyni?

W tym roku, zamiast Open’er Festival, w lipcu i sierpniu będzie funkcjonować Open’er Park. Jedną z gwiazd będzie Amelie Lens.

2sher

Niestety w 2021 roku nie każda impreza mogła powrócić do swojej dotychczasowej formy. Mało który festiwal zdecydował się odbyć w normalnej formule – w tym gronie jest również Open’er Festiwal, o czym pisaliśmy tutaj. Jednak organizatorzy nie poddają się i szykują mniejsze, równie ciekawe wydarzenia. Tegoroczna alternatywa dla pełnej wersji Open’era to seria kilkunastu koncertów na terenie parku Kolibki. Na tym terenie zostanie wyznaczona specjalna strefa Open’er Park, która będzie działała cały tydzień. W tym czasie będzie można korzystać z atrakcji, których nie brakuje na pełnej wersji festiwalu – kina, teatru czy sztuk wizualnych.

Od czwartku do niedzieli na terenie parku i plaży będzie się działo to, na co każdy fan muzyki najbardziej czeka. W te dni będziemy mieli możliwość uczestniczyć w koncertach gwiazd polskiej sceny muzyki. Jednak nie zabraknie też zagranicznych postaci. Właśnie ogłoszono gratkę dla fanów techno – już w sierpniu w Gdyni wystąpi Amelie Lens.

emuze.me

Gwiazda techno w Polsce

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych artystek sceny techno zawita nad Bałtyk już w sobotę, 21 sierpnia. Belgijka da popis swoich umiejętności wraz z polskim producentem kryjącym się pod aliasem Deas. Krakowski DJ wystąpi jako support Amelie Lens. Wstęp na teren imprezy możliwy będzie od godziny 17:00, jednak set wieczoru będzie miał miejsce od godziny 23:00.

Przedsprzedaż biletów startuje w poniedziałek, 21 czerwca, a dzień później otwarta pula wejściówek. W ramach przedsprzedaży podczas jednej transakcji będzie można nabyć 2 bilety, a w normalnej sprzedaży – 4 wejściówki. Przedsprzedaż dostępna jest dla osób posiadających voucher AlterArtu oraz tych, którzy zapisani są do AlterKlubu, do którego można zarejestrować się tutaj.

ultra

Występ Amelie w Gdyni pokrywa się z Wisłoujściem, które ma miejsce w dniach 20-22 sierpnia. Konkurencyjna impreza na terenie gdańskiej Twierdzy może niektórych fanów podobnych klimatów wykluczyć z uczestnictwa w tym dniu Open’er Parku. Jednak możliwe, że jest to celowy zabieg ze strony organizatorów występu belgijki. Wtenczas w Trójmieście nie będzie brakować fanów house’u i techno, których część będzie chciała odwiedzić obydwa wydarzenia.

To nie koniec elektronicznych artystów

Na tym nie kończy się reprezentacja elektroniki, która będzie miała okazję zagrać podczas Open’er Parku. 13 sierpnia zaplanowano występy trzech rozpoznawalnych polskich projektów specjalizujących się w takich klimatach. Na terenie parku Kolibki wystąpią Rysy (o nich mogliście już u nas przeczytać), Kamp! i A_GIM.

Zaczynając od początku – duet Rysy ostatniego dnia 2020 roku powrócił do życia z nowym singlem, a pod koniec czerwca ma miejsce premiera ich albumu. Ich najbardziej rozpoznawalny utwór – “The Fib” – na serwisie YouTube przekroczył już 1,4 miliona odtworzeń.

kalendarz

Przed wspólnym projektem Wojtka Urbańskiego i Łukasza Stachurko usłyszymy dwa inne występy. Tego dnia zagają również Kamp!, którzy specjalizują się w klimatach elektropopowych. Łodzianie występowali na największych polskich festiwalach, w tym na Open’erze czy Fest Festivalu. Na przełomie lat wydali cztery albumy, w tym jeden koncertowy oraz uczestniczyli w projekcie Albo Inaczej.

Kolejny artysta, który tego dnia będzie gościł scenę Open’er Parku to A_GIM. Producent podbił serca polskich słuchaczy nową wersją “Wszystko Czego Dziś Chcę” Izabeli Trojanowskiej, w której wokalnie udzieliła się Brodka. Artysta w tym roku wydał również EPkę “Rheum”, na której znajdziemy też remix od Deasa.

Bilety na to wydarzenie w cenie 59 zł można już nabyć na stronie wydarzenia.

Dla każdego coś dobrego

Prócz elektronicznych akcentów marka Open’er przede wszystkim kojarzy się z występami czołowych polskich artystów aktualnie popularnych gatunków. Na terenie parku Kolibki w to lato usłyszymy koncerty topowych muzyków.

emuze.me

ultra

Na ten moment skład Open’er Park prezentuje się następująco:

Brodka
Daria Zawiałow
Schafter
OIO
Kwiat Jabłoni
Tymek
The Dumplings
Dawid Podsiadło
Artur Rojek
Maria Peszek
A_GIM
Kamp!
Rysy
Quebonafide
Ørganek
Rosalie.
Rasmentalism
Sokół
DEAS
Amelie Lens
Molesta Ewenement
Pezet
Zalewski

Organizator zaznacza, że godziny rozpoczęcia występów podane na poniższej rozpisce mogą jeszcze uleć zmianie. Wstęp na strefę koncertową będzie możliwy od godziny 17:00.

Co i jak z tym Open’erem?

Tak jak już wcześniej wspominaliśmy, w tym roku Open’er odbywa się w nowej, mniejszej formie. W związku z tym nie spotkamy się pod scenami na terenie lotniska Gdynia-Kosakowo. Open’er Park będzie miał miejsce na terenie parku Kolibki, do którego śmiało dotrzemy dzięki komunikacji miejskiej i kolejom podmiejskim. Dla mobilnych organizatorzy zapewniają niestrzeżony, darmowy parking dla rowerów oraz płatny, dozorowany parking dla samochodów i motocykli.

kalendarz

Jak byliśmy przyzwyczajeni do kupowania biletów jednodniowych, weekendowych czy karnetów na Open’era, tak w tym roku jest zupełnie inaczej. W grę wchodzą jedynie wejściówki na dany dzień. Na ten moment ceny biletów na wydarzenia odbywające się na terenie parku Kolibki wahają się między 59 a 149 zł. Najwięcej zapłacimy za wejściówkę na koncert Dawida Podsiadło, a najtańszym obecnie dniem koncertowym jest 13 sierpnia. To właśnie wtedy usłyszymy sety od A_GIM, Kamp! i projektu Rysy. Do zakupu doliczana jest opłata serwisowa w wysokości 3% wartości biletu.

Kto może wejść?

Przy obecnych rozporządzeniach rządu i pandemicznej sytuacji przy każdym wydarzeniu od razu nasuwa się pytanie: Kto będzie mógł w niej uczestniczyć? Na teren imprezy wstęp będą miały osoby, które złożą odpowiednie oświadczenie zdrowotne w aplikacji Open’er Park oraz przy pomiarze temperatury ciała uzyskają wartość mniejszą od 37,5 st. C.

Do wstępu na koncert upoważnia bilet imienny, który należy wymienić na identyfikator w postaci QR kodu. Z uwagi na sytuację epidemiczną wymiana biletu na QR kod możliwa jest wyłącznie po przekazaniu danych kontaktowych i złożeniu w dniu koncertu oświadczenia o stanie zdrowia. Wymiany biletu na identyfikator w postaci QR kodu można dokonać za pomocą aplikacji Open’er Park. Z uwagi na fakt, że QR kod jest imienny przy wejściu na teren wydarzenia należy również okazać dokument potwierdzający tożsamość. Aby ułatwić poruszanie się między strefami, posiadacze biletów koncertowych dodatkowo otrzymają specjalne opaski.

FAQ na stronie Open’er Park

Każdorazowe wejście na Teren Wydarzenia i do Stref przysługuje tylko Uczestnikowi Wydarzenia z odpowiednim i ważnym Identyfikatorem oraz po pozytywnej weryfikacji pomiaru temperatury ciała, czyli w trakcie pomiaru wartość nie przekracza 37,5 st. C.

Fragment regulaminu Open’er Parku

Treść oświadczenia o stanie zdrowia uczestnika imprezy brzmi tak:

Oświadczam, że:
1. nie przebywam na kwarantannie ani w izolacji w związku z SARS-COV-2

2. w ciągu ostatnich 24 h nie występowały u mnie objawy podobne do grypy w tym w szczególności: gorączka powyżej 37,5, duszności (ucisk w klatce przy pobieraniu powietrza), kaszel, nagła utrata węchu i smaku, ból gardła, katar.

3. w ciągu ostatnich 7 dni nie miałam/nie miałem kontaktu z osobą przebywającą na kwarantannie lub w izolacji w związku z SARS-COV-2

4. w ciągu ostatnich 7 dni nie miałam/nie miałem kontaktu z osobą zakażoną lub podejrzaną o zakażenie wirusem SARS-COV-2

W regulaminie imprezy również znajdziemy informacje, które zaznaczają, że możliwa będzie weryfikacja odbycia szczepień u uczestników wydarzenia.

Organizator ma prawo do weryfikacji na wejściu na Wydarzenie dokumentu potwierdzającego szczepienie przeciw COVID-19 u osób posiadających Bilety Koncertowe. Weryfikacji dokonuje się za pomocą aplikacji mObywatel lub skanowania QR kodu na wydruku certyfikatu szczepienia.

Fragment regulaminu Open’er Parku

emuze.me

emuze.me

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?