Armin van Buuren otworzył studio muzyczne w szpitalu dziecięcym. Postawa godna pochwały!

kalendarz

Pomaganie osobom chorym i potrzebującym to czyn jak najbardziej chwalebny i ludzki. A, że gwiazdy showbiznesu to także ludzie, to i ich udziałem przypadają takie gesty. Nieraz jest w tym więcej PRu niż dobrych chęci, jednak w wypadku Armina van Buurena bardziej prawdopodobna jest ta druga opcja.

Trance’owy producent postanowił poświęcić trochę swojego czasu dzieciom. W ramach współpracy z fundacją Muziekids powstało studio muzyczne w szpitalu Prinses Máxima Centrum w Utrechcie. Jest to placówka, w której leczone są dzieci z nowotworami. To już kolejny raz, kiedy fundacja otwiera studio muzyczne dla najmłodszych. Wszystko to w celu umożliwienia przy terapii możliwości eksperymentów z muzyką.

kalendarz

Armin nie tylko otworzył studio w centrum onkologii dziecięcej, ale również został jego ambasadorem. Jest to zatem kolejny holenderski celebryta (tak, Holandia to taki dziwny z polskiego spojrzenia kraj, w którym artyści EDMowi są celebrytami), który swoim nazwiskiem promuje Muziekids. W ceremonii uczestniczył także burmistrz Utrechtu. Po oficjalnej ceremonii przyszedł czas na spotkanie z chorującymi dziećmi i gośćmi, którzy przyjechali zobaczyć nowo otwarte studio.

kalendarz

“Przede wszystkim mam własne dzieci, więc mam świadomość, że nowotwór u mojego syna lub córki może wystąpić. Niestety, w mojej rodzinie zdarzały się już takie przypadki. Po drugie wiem, ile znaczy dla mnie muzyka i jaki ona ma wpływ na człowieka. Muzyka pozwala odciąć się od bieżących spraw. Dlatego to dla mnie zaszczyt, że wiążę swoje nazwisko z tą wielką inicjatywą.” – w taki sposób producent wyjaśnił pobudki, którymi kierował się przy nawiązaniu współpracy z Muziekids.

Jest to kolejny przykład na to, że topowe postaci muzyki elektronicznej to tacy sami ludzie z krwi i kości, jak ich słuchacze. Cieszy także, że osoby prowadzące międzynarodowe kariery, pełne podróży po całym świecie, potrafią w swoim napiętym harmonogramie znaleźć czas na bardziej przyziemne sprawy.

sunrise

Relację z Utrechtu możecie zobaczyć w najnowszym odcinku cotygodniowego vloga Armina, który możecie obejrzeć poniżej.

kalendarz

kalendarz

kalendarz

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?