Audioriver 2023 po raz trzeci zaskakuje. Kolejna pula ogłoszeń pełna ciekawych nazwisk

Naprawdę niedoceniany producent, czołowa postać hard techno i dużo basu – tak wygląda trzecie ogloszenie lineup’u Audioriver 2022.

sunrise

Mocny rozkład jazdy szykują na ten rok organizatorzy festiwalu Audioriver. Pierwsze dwie pule ogłoszeń zaprezentowały wiele wartych uwagi aliasów z wielu gatunków, głównie skupiając się na brzmieniach techno i house, przy tym nie zapominając o bassowych artystach. O dotychczas zaanonsowanych artystach pisaliśmy już w grudniu…

…i w styczniu.

kalendarz

Trzecia dokładka dorównuje poprzednim jakością dodawanych aliasów. Tym razem Audioriver postawiło na większą różnorodność. Wśród tej listy nie brakuje długo oczekiwanych w naszym kraju muzyków.

ultra

Najbardziej wyczekiwany

Szersza publika kojarzy go z “Faded”, jednak twórczość Stevena aka ZHU nie zamyka się tylko w takich klimatach. Wszechstronny producent nie boi się nowych form i brzmień. Przez wielu nazywany jest niedocenianym wykonawcą. Uwielbia eksperymentować tym, jak wyglądają jego występy, którym nie brakuje wyjątkowego klimatu. Na swoim koncie ma mnóstwo współprac z innymi cenionymi muzykami, w tym między innymi z Skrillexem, Nero, Tame Impalą czy Tinashe.

Jeszcze więcej techno

Joyhauser przylecą z Belgii, by w Płocku zagwarantować dawkę jakościowego techno. Duet przez kilkanaście lat uformował swój oryginalny styl, który jest znakiem rozpoznawczym na całym świecie. Ich twórczość ma znaczący wpływ na scenę, co tylko potwierdza ich stała obecność na największych festiwalach.

sunrise

Odpływając, do tego w pełni na żywo. Live act VNTM oparty na jego maszynach pełny będzie progresywnych melodii, które mogą łatwo oczarować. Występujący u boku największych oraz na wydarzeniach marek Afterlife i Awakenings, tym razem będzie miał okazję zagrać na Audioriver.

Najcięższe działa wytoczy z kolei Klangkuenstler. Jeden z większych fenomenów berlińskiej sceny powraca do polskiej publiki, która uwielbia jego selekcję. Michael Korb obecnie zasila lineup’y największych wydarzeń techno i nie tylko. Dlatego tym bardziej warto sprawdzić jego występ.

Międzynarodowe połączenie

Włosko-polski set. Takie połączenie zafundują Błażej Malinowski i Claudio PRC w formule b2b. Nie będzie to ich pierwszy wspólny występ, gdyż panowie od lat wspólnie stają za deckami. Już za kilkanaście tygodni w Płocku usłyszymy muzycznych przyjaciół w zupełnie nowych okolicznościach. To będzie nie lada gratka dla fanów obu panów.

ultra

kalendarz

Eksperymentalną drogą

Od berlińskich klubów, przez Coachellę, aż do Płocka. Taką drogę Avalon Emerson zaliczy w swojej karierze – oczywiście w wielkim skrócie. Łącząca w swoich setach różnorodne gatunki i style artystka również doceniana jest za produkcje. Jej “The Frontier” zostało nazwane przez Resident Advisor jednym z top 10 utworów dekady. Będziemy mieć szansę ją usłyszeć na zbliżającej się edycji Audioriver.

Bassowa dokładka

Dzisiejsze ogłoszenia są nie lada gratką dla fanów bassowych brzmień. Zaczynając od polskiego składu Święty Bass, który na przestrzeni ostatnich lat nie lada namieszał na lokalnym rynku.

sunrise

Miły ATZ wraz Phunk’illem promują takie klimaty poprzez swoją serię imprez, a w tym roku prócz grania na festiwalu, współpracują z ekipą Audioriver. Dzięki temu w Płocku dopadnie nas porządna czopka!

Zagraniczne bassowe kąski również odwiedzą Polskę pod koniec lipca. Pierwszym z nich jest jeden z większych fenomenów tej sceny – Hedex. Określany jest jako jedna z jaśniejszych gwiazd aktualnej sceny w UK. Miał już okazję współpracować z takimi graczami jak Bou, Modestep, czy Bru-C oraz stworzyć oficjalny remiks do hitu “Move Your Body”. Jego oryginalny styl miksu, jak i niezliczona ilość oryginalnych bootlegów czy dubów to coś, co trzeba usłyszeć w swoim życiu.

Talent publikującego jako The Caracal Project producenta docenili między innymi Camo and Krooked, IMANU, Apashe czy Noisia. Legendarne trio wzięło pod swoje skrzydła Felixa, publikując jego twórczość oraz remiksy w ramach swojej wytwórni. Francuską nową krew drum and bassu z oryginalnym podejściem do gatunku będzie można posłuchać na tegorocznej edycji Audioriver.

Świeża brytyjska scena

Listę bassowych wykonawców zamyka Gyrofield. Damska reprezentantka sceny ma na swoim koncie wydania między innymi w Mau5trap czy VISION. Kiana Li na początku swojej kariery ukrywała się za awatarem kota. Obecnie nadal nieśmiała, młoda artystka pojawia się za deckami coraz większej ilości wydarzeń. Jej twórczość i selekcje już niedługo usłyszymy w Płocku.

kalendarz

Jungle, drum and bass, UK bass z elementami innych gatunków zawita na jedną ze scen Audioriver za sprawą Samurai Breaks. Brytyjczyk nie boi się eksperymentów, a w swoim portfolio ma produkcje reprezentujące szerokie spektrum brzmień.

Tym samym trzecia faza lineup’u Audioriver 2023 wygląda następująco:

Avalon Emerson
Claudio PRC b2b Błażej Malinowski
gyrofield
Hedex
Joyhauser
Klangkuenstler
Samurai Breaks
Święty Bass
The Caracal Project
VNTM
ZHU

Audioriver 2023 – bilety

Na tą chwilę dwudniowy karnet kosztuje 280 zł. Za trzy dni zabawy wśród międzynarodowej śmietanki elektroniki wydamy 490 zł. Opisywane ceny obowiązują jeszcze do 12 lutego – później pójdą do góry. Informacje o aktualnej puli wejściówek oraz możliwość ich kupna odbywa się na stronie imprezy.

kalendarz

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?