avicii

Kolejny EDMowy klasyk z miliardem na Spotify. Tym razem padło na “The Nights” od Avicii’ego

Avicii z drugim “dziesięciocyfrowym” wynikiem pojedynczego utworu na Spotify. “The Nights” zostało odtworzone już ponad miliard razy.

kontakt

Osiągnięcie miliarda odtworzeń na YouTube czy Spotify to nie lada wyczyn i wyjątkowe osiągnięcie dla danego artysty. To przede wszystkim potwierdzenie globalnego sukcesu utworu oraz jego ogromnej popularności. Takiego uznania wśród słuchaczy po ponad 7 latach doczekał się legendarny track Avicii’ego “The Nights”.

Ogromna liczba

Track osiągnął miliard odtworzeń w ponad 7 lat. Wydaje się, że jest to dość sporo czasu i taki hit powinien osiągnąć dziesięciocyfrową liczbę znacznie szybciej. Pamiętać należy jednak, iż “The Nights” zostało stworzone jeszcze przed spopularyzowaniem zielonego portalu streamingowego. Dodatkową ciekawostką może być fakt, że mimo ogromnej popularności, utwór nigdy nie znalazł się w definiującym amerykański rynek muzyczny rankingu Billboard Hot 100. Udało się to w zamian paru innym klasykom Tima, takim jak “Wake Me Up”, “Hey Brother” czy “Levels”.

Klub Miliarda

Nie jest to pierwszy utwór Szweda, który przebił barierę miliarda streamingu na Spotify. Pierwszym był rzecz jasna “Wake Me Up” – sztuka ta udała niespełna 2 lata temu. Nie są to jednak jedyne utwory, które można zaliczyć do rodziny muzyki elektronicznej mających minimum 9 zer. Łącznie udało się to zrobić blisko trzydziestu kawałkom. Biorąc pod uwagę liczbę wszystkich utworów posiadających na koncie miliard, okazuje się, że na Spotify jest ich obecnie aż 215. Porównując to do uśrednionej liczby 30 EDMowych utworów, wydaje się to dla niektórych dość średnim wynikiem.

Trzeci taki wynik w ciągu miesiąca

Niektórzy mogli już zauważyć, iż w ciągu paru tygodni jest to kolejny wpis z serii “miliard na Spotify”. Takiego wyczynu w ubiegłym miesiącu dokonał utwór Scared To Be Lonely autorstwa Martina Garrixa, a pare dni temu klasyk More Than You Know” od duo Axwell & Ingrosso. Trzecim utworem jest oczywiście The Nights”, stworzone przez Aviciego.

Ciekawe kto jest następny w kolejce…

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?