A jednak, projekt Axwell /\ Ingrosso powraca – i to nawet nie jest clickbait

Panowie wystąpią w znanej między innymi z hitu “More Than You Know” konfiguracji po raz pierwszy od pięciu lat.

sunrise

Projekt Swedish House Mafia powrócił do życia w roku 2018 i przez ostatnich pięć lat wywoływał dość mieszane uczucia. Od euforii podczas występu na Ultra Music Festival 2018 poprzez rozczarowanie tym, co działo się w kolejnych latach i nie w stu procentach pozytywne zaskoczenie przy albumie “Paradise Again” aż po nutkę nadziei związanej z nowymi singlami – Szwedzi nie dają o sobie zapomnieć. Axwell, Sebastian Ingrosso i Steve Angello działają jednak także solowo bądź w duetowych konfiguracjach – czy to dzięki występom, czy to za sprawą wspólnego projektu drugiego i trzeciego twórcy o nazwie Buy Now. Mało kto jednak się spodziewał, że do gry powróci projekt, który z racji powrotu SHMu umarł śmiercią naturalną.

Kultowy projekt powraca!

Po zawieszeniu działalności trio w 2013 roku, rok póżniej wspólnie występować zaczęli Axwell i Sebastian Ingrosso. Przez kolejnych kilka lat spod ich rąk wyszło kilka dużych utworów, które doczekały się statusu kultowych EDMowych produkcji. Projekt Axwell /\ Ingrosso odpowiedzialny jest bowiem za takie numery, jak chociażby “Sun Is Shining”, “More Than You Know” czy “Something New”. Ostatnie występy duo miały miejsce w 2018 roku i już wtedy Seb mówił, że projekt ulega zawieszeniu. I tu mamy słowo klucz – “zawieszeniu”, a nie “zamknięciu”. Teraz panowie udowadniają, że nie były to słowa rzucone na wiatr.

kalendarz

W piątkowy poranek poznaliśmy pierwszą fazę lineup’u Ultra Japan 2023. Oprócz takich nazwisk, jak Adam Beyer, DJ Snake, Hardwell czy Skrillex w składzie zameldowali się także Axwell /\ Ingrosso. Jest to pierwszy ogłoszony występ pod tym aliasem od Amsterdam Music Festival 2018. Event odbędzie się w Tokio w dniach 16-17 września.

kalendarz

Powstrzymajmy konie, chociaż?

Co istotne – zapowiedź ich występu podczas japońskiej edycji Ultra Music Festival nie zapowiada stałego powrotu. W wypadku członków “szwedzkiej mafii meblowej” nie można jednak mówić, że coś się nie zadzieje i już. Kto wie – być może Axwell /\ Ingrosso znów uda się zawojować festiwale i stacje radiowe swoimi utworami… Jako EDMowi boomerzy bardzo byśmy sobie tego życzyli!


foto: Rukes

sunrise

kalendarz

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?