Beatport

Wielu czekało na to od lat. Bass House już oficjalnie w sklepie Beatport!

Beatport zaktualizował ostatnio swoją bazę o popularny gatunek EDM. Zmniejszy to dezorientację wśród początkujących DJów, nieodróżniających gatunków.

kalendarz

Mimo zdominowania rynku muzycznego przez serwisy streamingowe takie jak Spotify czy Apple Music, sklepy w których możemy kupować utwory, nadal trzymają się nie najgorzej. Dobrym przykładem jest chociażby Bandcamp, który z dnia na dzień staje się coraz bardziej popularny wśród osób szukających ciekawych albumów.

Istnieją również sklepy skierowane specjalnie do DJów rozglądających się za trackami mogącymi wzbogacić ich sety. Najpopularniejszym sklepem tego typu jest oczywiście Beatport. By poprawić segregowanie utworów w tym serwisie, twórcy strony wprowadzili do bazy nowy gatunek. Chodzi o święcący triumfy w ostatnim czasie Bass House, którego z jakiegoś powodu w sklepie brakowało. Na tę zmianę użytkownicy i wydawcy z pewnością czekali od wielu lat.

kalendarz

Do tej pory utwory w tym stylu były najczęściej opisywane jako Electro House, co – rzecz jasna – mogło okazać się mylące dla początkujących DJów, nieodróżniających do końca wszystkich gatunków. Stawiało to też Bass House w nieco gorszej pozycji wobec innych rodzajów muzyki tanecznej. Wprowadzenie do sklepu odmiany house’u, tworzonego przez takich producentów jak Jauz, JOYRYDE czy Malaa powinno zmniejszyć dezorientację i ucieszyć fanów takich brzmień. Wreszcie znajdą swój ulubiony rodzaj muzyki bez żmudnego grzebania w stosie innych utworów. Top 100 najlepiej sprzedających się utworów bass house na Beatport możecie znaleźć TUTAJ.

ultra

kalendarz

Total
2
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?