Guetta, Brejcha, Prydz, W&W i nie tylko już w lipcu w Ostrawie. Oto pełny lineup Beats For Love 2024

512 nazwisk – w tym kilka polskich – znalazło się w lineup’ie 10. edycji Beats For Love, która odbędzie się w dniach 3-6 lipca w Ostrawie.

sunrise

Jak świętować jubileusz, to na grubo. Maksyma ta jest znana w praktycznie każdej dziedzinie życia – i nie ma w tym aspekcie wyjątku w branży festiwalowej. Tak się składa, że w tym roku już po raz 10. odbędzie się Beats For Love – ubiegłoroczny czarny koń polskiego uniwersum eventowego. Choć samo wydarzenie odbywa się w sąsiednich Czechach, to niewielka odległość od naszej granicy jest dużym atutem dla biało-czerwonych festiwalowiczów. Dużą rolę gra także stosunkowo nieduża cena oraz inne aspekty, o których wspominaliśmy chociażby w naszej obszernej relacji z ubiegłorocznej odsłony.

Dziesiąta, jubileuszowa edycja Beats For Love to przede wszystkim najgrubszy lineup w historii tego wydarzenia. Jeszcze kilka lat temu było to nie do pomyślenia, aby na głównej scenie w Dolnych Witkowicach mogło pojawić się tak wiele postaci z absolutnego EDMowego topu. Już w ubiegłym roku było solidnie (headlinerami byli Tiesto, Hardwell, Deadmau5 i NERVO) – ale teraz stawka ta została znacznie przebita.

kalendarz

Największe gwiazdy w Ostrawie

Tegorocznym głównym headlinerem Beats For Love jest David Guetta. Ikona sceny klubowej wystąpi ostatniego dnia festiwalu, czyli 6 lipca. Oprócz Francuza, na Love Stage zawitają Chase & Status, Becky Hill, Holy Goof, Marten Hørger oraz SKIY.

kalendarz

Festiwalowa sobota to przede wszystkim główny headliner, ale w pozostałe dni także nie będzie lipy. Wskazuje na to już środowy skład głównej sceny, na którego czele stoi duet W&W.

Oprócz Willema i Wardta, w Ostrawie zamelduje się także czołowa belgijska postać radiowego house’u – Lost Frequencies.

sunrise

To oczywiście nie koniec, bo oprócz tego 3 lipca na największej konstrukcji festiwalu zaprezentują się także A-Trak, Hybrid Minds oraz Merow.

Pod względem jakościowym naszym zdaniem najciekawiej będzie w czwartek, 4 lipca. Właśnie wtedy na Love Stage otrzymamy dwóch naprawdę solidnych headlinerów. Pierwszy z nich to Boris Brejcha – producent, którego polskim fanom elektroniki przedstawiać chyba nie trzeba.

Nie inaczej jest zresztą z drugim headlinerem, tym razem ze Szwecji. Co prawda Eric Prydz nie przywiezie do Czech swojego show HOLO, ale i tak możemy się spodziewać naprawdę konkretnego występu.

kalendarz

kalendarz

4 lipca to także występ na Beats For Love czołowej gwiazdy muzyki drum and bass, którą niewątpliwie jest Dimension.

Oprócz tej trójki, na scenie pojawią się także Delta Heavy, Korolova i Floris Van Oranje.

sunrise

Trzeci dzień Beats For Love 2024 na Love Stage może być dość niepozorny. No ale właśnie, pozory mylą – headlinerem tego dnia jest wszak Alok, brazylijska supergwiazda muzyki elektronicznej.

5 lipca w Ostrawie zjawi się także twórca oficjalnego utworu EURO 2024 – formacja MEDUZA.

A to oczywiście nie koniec – w lineup’ie głównej sceny na festiwalowy piątek widnieją także ACRAZE, Andy C, Fox Stevenson i Yung Felix.

Nie tylko Love Stage

Atrakcje Beats For Love 2024 nie kończą się oczywiście na głównej scenie. W sumie miejsc, w których podczas dni od 3 do 6 lipca będzie można usłyszeć dużo muzyki, jest ponad 15. Bardzo mocno oblegana z pewnością będzie scena D&B Forge, gdzie pojawią się chociażby Friction, Kanine, Sota oraz A Little Sound. Nie sposób też nie zwrócić uwagi na Harmony House Square – to tam zaprezentują się między innymi Roger Sanchez, The Shapeshifters, Hannah Wants, Ferreck Dawn oraz Low Steppa. Swego rodzaju alternatywą dla Love Stage dla tych, którzy szukają więcej EDMowych brzmień jest scena Future. Tam – w zależności od dnia – prezentować się będą artyści stricte mainstage’owi, trance’owi czy progresywni. Pojawią się tam takie aliasy, jak Ferry Corsten, Giuseppe Ottaviani, Julian Jordan, Danny Avila, Cristoph, Eli & Fur, Gabriel & Dresden oraz Will Atkinson.

kalendarz

Mocne działa organizatorzy wytoczyli w Techno Dome, gdzie zjawią się takie tuzy, jak Reinier Zonneveld, Dubfire, Eli Brown, Dax J oraz Len Faki. Parę hardowych smaczków także będzie – na scenie Empire zaprezentują się D-Block & S-Te-Fan, Miss K8, Dr. Peacock i wielu innych. To oczywiście tylko mały skrawek tego, co przygotowali w tym roku Czesi – w tym roku na lineup składa się 512 nazwisk.

W tym roku pod względem polskich artystów jest znacznie gorzej – biorąc pod uwagę ich liczebność oczywiście. Jest Skytech (na scenie Future) i jest też ogłoszony jakiś czas temu CJ Art (zagra na scenie Psy), a oprócz tego swoją wizytę w Ostrawie potwierdzili także PLUS2, Adam Sobiech oraz King & Krakowski. W skrócie – mamy nadzieję, że za rok pod tym kątem będzie lepiej.

Pełny lineup Beats For Love 2024 prezentuje się w następujący sposób (uprzedzamy, bez lupy lepiej nie podchodzić!):

Beats For Love 2024 – bilety

Jeśli ktoś planuje wizytę na Beats For Love 2024, to polecamy zakup karnetu na wszystkie cztery dni. Obecnie w sprzedaży jest szósta pula w cenie 4390 koron (około 760 zł). Jest więc drożej, niż w ubiegłym roku, ale na korzyść nadal działa klasa artystów na ten rok zabookowanych. W sprzedaży są także między innymi wejściówki jednodniowe w cenie 1790 koron, czyli około 310 zł (środa, czwartek lub piątek) oraz 2590 koron, czyli około 450 zł (sobota). Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej Beats For Love.

kalendarz

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?