Awaria dysku Blindersa! Polak stracił prawie wszystkie projekty…

Artysta podzielił się z fanami swoją przykrą sytuacją na Instagramie. Przepadła prawie cała zawartość dysku – ale, na szczęście, nie wszystko…

2sher

Jeśli mielibyśmy wskazać na najbardziej rozpoznawalnego Polaka w świecie muzyki elektronicznej, bez wątpienia wskazalibyśmy na Mateusza Owsiaka, znanego szerszej publiczności jako Blinders. Młody producent szturmem wbił się do wytwórni STMPD RCRDS wydając tam sporo muzyki, w tym wspólny utwór z jej założycielem – Martinem Garrixem. Niestety w najbliższym czasie nowych produkcji od Mateusza możemy nie usłyszeć, gdyż awarii uległ dysk, na którym znajdowały się prawie wszystkie projekty.

To nie pierwszy taki przypadek, gdzie znany EDMowy artysta traci sporą część swojej pracy. Nie tak dawno na łamach Shining Beats pisaliśmy o Jauzie, który także ucierpiał za sprawą awarii dysku. Teraz podobna rzecz przytrafiła się Mateuszowi, który – podobnie jak Amerykanin – nie zrobił kopii zapasowej swoich danych. Polak stracił prawie wszystkie swoje projekty – na szczęście producentowi udało się na swoim Dropbox’ie znaleźć kilka finalnych wersji jednego z kawałków, który postanowił dokończyć.

emuze.me

ultra

W zeszłym tygodniu straciłem wszystkie dane z dysku, na którym miałem wszystkie projekty, nad którymi aktualnie pracowałem. Na szczęście większość z nich była tylko zarysem, ale jeden z nich był prawie skończony. Byłem przygnębiony.

To, z czym zostałem, to mastery najnowszej wersji (utworu – przyp.red.), które trzymałem na Dropboxie. Postanowiłem nad tym popracować, naprawić małe, niedokończone elementy i złożyć je w jedną całość. Zrobiłem to i zastanawiam się czy powinienem to teraz wydać. Co o tym myślicie?

Blinders

Robienie kopii zapasowych ważnych danych to oczywista sprawa – wszak nigdy nie wiadomo, kiedy dysk może ulec awarii. Wydawałoby się, że producenci muzyczni są na to uczuleni. Jednak, jak życie pokazuje, nie zawsze tak jest. Mamy nadzieję, że zaistniała sytuacja nie przeszkodzi Polakowi w zadowalaniu swoich fanów nowymi produkcjami.

emuze.me

Total
7
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?