Szczepienia a wstęp na koncert Borisa Brejchy. Organizatorzy zaktualizowali warunki

Kwestia warunków wstępu na piątkowy koncert Borisa Brejchy wywołała spore kontrowersje. Organizatorzy opublikowali nowe oświadczenie.

kontakt

Nie brakowało w ostatnich tygodniach na polskiej scenie eventowej kontrowersji. Były one spowodowane głównie kwestią uzależniania uczestnictwa w festiwalach i koncertach od tego, czy potencjalny uczestnik zaszczepi się przeciwko COVID-19. O ile większość agencji eventowych na razie nie podaje szczegółów w tej kwestii, o tyle przed szereg wyszła agencja Follow The Step, która organizuje między innymi koncert Borisa Brejchy w Twierdzy Modlin.

Były kontrowersje

W oświadczeniu organizatorów sprzed kilku tygodni mogliśmy przeczytać:

Na ten moment wstęp jest możliwy wyłącznie dla osób, które zaszczepiły się choć jedną dawką przeciw COVID-19. Weryfikacja uczestników będzie odbywać się na podstawie jednej z trzech możliwości. Są nimi:

– certyfikat szczepienia w aplikacji mObywatel
– oświadczenie z portalu gov.pl o zaszczepieniu
– pisemne, indywidualne oświadczenie o przebyciu szczepienia.

Mimo, iż podkreślone w dalszej części statementu zostało, że takie restrykcje są wymuszone przez rządowe wytyczne, na organizatorów wylała się fala krytyki. Podobna sytuacja miała miejsce także w wypadku FEST Festival 2021.

Jest update zasad

Na kilka dni przed występem niemieckiego producenta w naszym kraju, agencja Follow The Step opublikowała update zasad uczestnictwa w piątkowym wydarzeniu. Jak czytamy w statemencie:

Przez ostatnie dni prowadziliśmy rozmowy dotyczące kwestii uczestnictwa w wydarzeniu dla osób niezaszczepionych. Dziś ogłaszamy nasze finalne stanowisko, które wymuszone jest przez rządowe wytyczne. Pomimo wielu prób, cały czas nie dostaliśmy od rządu potwierdzenia, że w wydarzeniu mogą uczestniczyć osoby posiadające certyfikat ozdrowieńców i negatywnego wyniku testu. W związku z czym udział w wydarzeniu mogą wziąć udział osoby zaszczepione przeciw COVID-19. Jeszcze raz zaznaczamy, że jest to decyzja niezależna od nas.

Przy tym zostały podane cztery formy potwierdzenia zaszczepienia przeciwko COVID-19, które będą honorowane – a są to:

– pisemne, indywidualne oświadczenie uczestnika
– certyfikat szczepienia w aplikacji mObywatel (okazany kod QR w aplikacji)
– dokument z portalu gov.pl / znajdujący się w zakładce Profilaktyka -> Szczepienia (wydrukowane zaświadczenie)
– unijny certyfikat COVID

Pełną treść oświadczenia znajdziecie poniżej.

Boris Brejcha Twierdza Modlin – lineup

W międzyczasie podany został pełny skład lineup’u imprezy. Wygląda on następująco:

Boris Brejcha
An On Bast
Ann Clue
Cocolino
DUSS

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?