Carl Cox szykuje się do wydania nowego albumu. Już teraz możemy posłuchać jego świeżej EPki

Na kilkanaście dni przed premierą pierwszego od dekady studyjnego albumu, Carl Cox zaprezentował przedsmak w postaci EPki.

sb

Techno od kilku lat przeżywa swój renesans. W ten trend znakomicie wstrzelił się Carl Cox – niekwestionowana legenda gatunku. Brytyjczyk wrócił po 12 latach na Sunrise Festival z nie lada impetem, bo na własnej scenie. Ponadto, za dwa tygodnie wyda swój pierwszy od 10 lat album. Długo fani musieli czekać na takie ruchy ze strony swojego idola. Carl najwidoczniej to rozumie i rekompensuje długi czas oczekiwania nową EPką!

Carl Cox – Welcome To My World

Wydana na krótko przed albumem EPka składa się z 4 utworów. Pierwszy z nich, “World Gone Mad” to acid-bassowa i solowa propozycja. Na składance nie zabrakło jednak gości. Przy produkcji “See The Sun Shining” pomógł Frankie Wah, a na “How It Makes You Feel” udzielił się Nicole Moudaber. Do ostatniego “Speed Trails on Acid” swoje parę groszy dorzucił z kolei Fatboy Slim. Tn numer ukazał się jednak już w kwietniu.

Przedsmak albumu

Wszystkie utwory zawarte w “Welcome To My World” znajdują się w trackliście “Electronic Generation” – najnowszego albumu Carla Coxa. 60-latek daje nam więc przedsmak swojego najnowszego albumu. Gwoli przypomnienia, jego ostatnia płyta, “All Road Lead To The Dancfloor”, miała swoją premierę w 2011 r. Zatem “Electronic Generation” jest pierwszym albumem Brytyjczyka od ponad 10 lat. Sygnały o nowym materiale Carl dawał nam już ponad rok temu, kiedy ogłosił swoją współpracę z wytwórnia BMG.

Trzeba przyznać, że Carl Cox robi ruchy w astronomicznych odstępach czasowych. 12 lat oczekiwania na występ na Sunrise. 10 lat wypatrywania nowego albumu. Ponad rok życia w niecierpliwości po ogłoszeniu nowego materiału. “Electronic Generation” ma ukazać się pod koniec października. Miejmy nadzieję, że przysłowie “im dłużej czekasz, tym lepiej smakuje” i w tym wypadku się sprawdzi!

Tracklista „Electronic Generation”

 1. Electronic Generations (El Rancho Mix)
 2. How It Makes You Feel
 3. Our Time Will Come
 4. Heads Up
 5. Toys Out of the Pram
 6. Bring It Back
 7. Deep Space X
 8. Lokma
 9. Keep the Pressure On
 10. Get After It
 11. Line Lock
 12. World Gone Mad
 13. Speed Trials on Acid
 14. Move the Crowd
 15. Apollo Beings
 16. See the Sun Rising
 17. Electronic Generations Reprise

foto: Gromysz

sb

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?