Ruszyły Mistrzostwa Polski DJów. Naprawdę jest o co walczyć!

Ruszyły zapisy do Clubsound DJs Cup – pierwszej edycji wydarzenia kontynuującego długoletnie tradycje Mistrzostw Polski DJów. Zwycięzcę poznamy 15 grudnia.

kalendarz

O rozwoju polskiej sceny EDM mówiliśmy już na naszych łamach w kontekście wydarzeń mających na celu naukę produkcji muzyki. Jednak to nie jedyna sfera, w której w tym roku zaczęło się dziać sporo. Oprócz różnego rodzaju masterclassów organizowanych przez EQulibrium Sounds i Surrounded Audio czy lokalnych festiwali EDM pokroju Goldhill Festival czy Mamry Music Festival, blask zyskuje także dziedzina DJ contestów.

Moglibyśmy napisać o tej imprezie jako o czymś zupełnie nowym – jednak Mistrzostwa Polski DJów mają na swoim koncie sporą historię, napisaną przez DJ Union i DeeJay Mix Club, a więc kultowe na polskiej scenie DJskiej marki. Teraz tematem zajmują się zupełnie nowe, choć dobrze znane klubowiczom podmioty. Są to Clubsound Management, agencja Music Rotation oraz warszawski klub Explosion.

emuze.me

Wydarzenie nazywa się Clubsound DJs Cup 2019 i, jak podkreśla organizator, ma być wznowieniem ducha prawdziwej rywalizacji. Udziałem powinni zainteresować się w szczególności młodzi, mniej doświadczeni adepci sztuki DJskiej, często niemający sposobu na pokazanie tego, co umieją.

Co podlega ocenie?

Kryteria są proste – jury pod uwagę brać będzie:
– kreatywność
– technika miksowania
– dobór utworów
– wizerunek artystyczny
– praca z mikrofonem

ultra

Jak wziąć udział?

Przewidziano trzy etapy:

Etap 1 – eliminacje (do 24 listopada)
Do 24 listopada na adres mistrzostwadj2019@gmail.com można wysyłać zgłoszeniowe wideosety, trwające maksymalnie 20 minut. Film może być udostępniony na YouTube, WeTransfer lub Dropbox. Panuje więc pod tym względem spora dowolność.

29 listopada na Facebook’u zostanie ogłoszona trzydziestka półfinalistów. Każdy zakwalifikowany zostanie o tym poinformowany mailowo. Aby wziąć udział w półfinale, będzie należało wypełnić stosowny formularz oraz zapłacić wpisowe w wysokości 79 złotych.

Etap 2 – półfinał (14 grudnia)
Tutaj dopiero zacznie się zabawa! 14 grudnia w warszawskim klubie Explosion uczestnicy wytypowani w drodze eliminacji wykażą się swoimi możliwościami na żywo. Każdy z uczestników wybierze jeden z dziesięciu pendrive’ów. Zawartością każdego z nich jest sześć folderów z muzyką. Od momentu wylosowania uczestnik będzie miał 20 minut na zapoznanie się z tym, co posłuży mu do przygotowania jak najlepszego seta, który również potrwa 20 minut. Jak już wcześniej podkreśliliśmy, kreatywność jest kluczowa!

Trzech najlepszych DJów, którzy wezmą udział w finale, wyłoni jury. Zasiądą w nim DJe, rezydenci klubów, organizatorzy imprez (w tym reprezentant Sunrise Festival) oraz szefowie EDMowych mediów (w tym nasz redaktor naczelny).

Etap 3 – finał (15 grudnia)
O godzinie 1:00 (a więc już 15 grudnia), podczas imprezy w klubie Explosion, odbędzie się finał Mistrzostw Polski Djów. Każdy z finalistów będzie miał za zadanie zagrać dwudziestominutowego seta. Tutaj już nie ma żadnego losowania pendrive’ów – panuje dowolność repertuaru.

Około 2:30 jury ogłosi swój werdykt – poznamy więc Mistrza Polski DJów.

Co można wygrać?

Organizatorzy podkreślają, że najbardziej prestiżową nagrodą w puli jest tytuł Mistrza Polski DJów. Nie zmienia to jednak faktu, że także w sferze czysto materialnej jest o co się bić. Do wygrania między innymi sprzęt DJski marki Pioneer, bilety na Sunrise Festival 2020 oraz kontrakty na występ w warszawskim i radomskim klubie Explosion. Wszystkie szczegóły dotyczące nagród oraz samego Clubsound DJs Cup znajdziecie w wydarzeniu, do którego traficie, klikając w ten link.

Portal Shining Beats z dumą wspiera to wydarzenie.

kalendarz

emuze.me

Total
9
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?