Co dalej z Audioriver 2021? Pojawiły się nowe informacje

Pod znakiem zapytania wciąż stoi tegoroczna edycja płockiego festiwalu Audioriver. Organizatorzy opublikowali właśnie oświadczenie.

sb

Tegoroczny sezon festiwalowy jest wyzwaniem dla fanów imprez. Wiele biletów czeka już miesiącami na to, by zostały w końcu wykorzystane. Organizatorzy głowią się, jak w końcu dać ludziom tego, co potrzebują. Działaniom tym przeszkadzają niejasne i wręcz kuriozalne decyzje w sprawie koncertowania, jakie podejmuje rodzimy rząd – o nich pisaliśmy w tym artykule.

W niepewnych czasach niektóre festiwale decydują się na odroczenie tegorocznych edycji czy organizację mniejszych eventów. Na taką alternatywę zdecydowali się między innymi Open’er w formie Open’er Park czy Sunrise Festival. Jednak na terenie Polski odbywa się więcej ciekawych imprez cyklicznych związanych z muzyką elektroniczną. Jednym z topowych wydarzeń z alternatywną elektroniką jest Audioriver. Organizatorzy zabawy na terenie płockiej plaży przekazali właśnie kilka informacji odnośnie tegorocznej edycji.

Wszystko stanie się jasne w czerwcu

Organizatorzy Audioriver w najnowszym poście przekazali nowe informacje związane z imprezą. Przez niejasne decyzje ze strony rządu związane z wydarzeniami masowymi przyszłość święta fanów muzyki elektronicznej staje pod znakiem zapytania. Kolejną problematyczną kwestią jest kwarantanna, którą będą musieli odbyć artyści najczęściej przylatujący spoza strefy Schengen. Przez to nie wszyscy brani pod uwagę wykonawcy będą mogli wystąpić na festiwalu. By rozwiązać ten problem, organizatorzy płockiej imprezy są w aktywnym kontakcie z managmentami artystów. Najważniejsze informacje – a więc to, czy w tym roku odwiedzimy Płock, poznamy najpóźniej 15 czerwca. To do tego dnia sprawa stanie się jasna.

Bez bonusowego wydarzenia

Na dokładkę do głównej części festiwalu w zeszłym roku została ogłoszona dodatkowa impreza o nazwie “Sun/Day Repeta”. Jest to podsumowanie muzycznego weekendu i gratka dla osób, dla których trzy dni dobrej muzyki to za mało. Wydarzenie miało odbyć się tydzień po głównej części Audioriver i trwać przez cały weekend – w dniach 31 lipca i 1 sierpnia. W tym roku jednak zrezygnowano z “Repety”. Organizatorzy płockiej imprezy w tym roku chcą skupić się na głównej części festiwalu, która ze względu na obecną sytuacje wymaga większej ilości pracy. W kwestii zmiany biletów lub ich zwrotu z uczestnikami imprezy skontaktuje się bileteria.

Pełną treść oświadczenia organizatorów Audioriver możecie przeczytać poniżej.

Audioriver 2021 – oświadczenie

Kochani,

Wciąż jeszcze nie możemy obiecać, że zobaczymy się w tym roku na Audioriver w Płocku. Jak wiecie, ze strony Rządu cały czas nie ma jasnej deklaracji co do możliwości zorganizowania imprez masowych na dużą skalę, a takie pozwolenie jest niezbędne, abyśmy mogli zobaczyć się w tak licznym gronie na plaży. Jak tylko dostaniemy zielone światło, dowiecie się o tym natychmiast!

To jednak nie jedyny problem, który dotyczy festiwalu. Spora liczba artystów występujących na Audioriver przylatuje do nas z różnych krajów, a konsekwencją przyjazdu może być przymusowa kwarantanna. Dotyczy to przede wszystkim osób spoza strefy Schengen. Z racji różnych zobowiązań naszych wykonawców, odbycie kwarantanny nie będzie możliwe, co może spowodować anulowanie ich przyjazdu. Jesteśmy w kontakcie z agentami/managementami artystów i wspólnie nad tym pracujemy – nam wszystkim zależy, aby uniknąć sytuacji, że będziecie zawiedzeni odwołaniem jakiegokolwiek występu 😉

Z tych i innych powodów wstrzymujemy się z ostateczną decyzją co do formuły festiwalu do dnia 15 czerwca. To finalna data, kiedy poinformujemy Was o konkretnym scenariuszu na ten rok. Wtedy, w przyspieszonym tempie ogłosimy wszystkich artystów, którzy dla Was zagrają 🙂

Audioriver jest dla nas priorytetem, dlatego postanowiliśmy, aby w tym roku odwołać dodatkowe wydarzenie, czyli Audioriver Sun/Day Repeta, zaplanowane na 1 sierpnia. Na ten moment poświęcamy maksymalną ilość pracy, aby spotkać się z Wami w dniach 23-25 lipca. Wierzymy, że będziemy mieli możliwość zorganizowania dodatkowych wydarzeń w przyszłości, mając więcej opcji do działania 😉

Bardzo Was przepraszamy za tak długie oczekiwanie na decyzję w kwestii Audioriver i zmianę planów co do Repety. Wasze wsparcie – zwłaszcza w obliczu pandemicznej rzeczywistości – jest dla nas bezcenne. W kwestii karnetów 4-dniowych oraz dodatkowych wejściówek, które zakupiliście na Repetę, skontaktuje się z Wami ebilet.pl. Oczywiście otrzymacie możliwość zwrotu wejściówek lub ich wymiany.

Dziękujemy za to, że jesteście! Audioriver to Wy 🙂

Lineup zapowiada się dobrze

Na ten moment potwierdzono występ jedynie kilku artystów, jednak ich nazwy wystarczą, by przekonać nie jednego fana muzyki elektronicznej do podróży do Płocka. Na czele lineupu mamy takie nazwy jak Gorgon City, Len Faki, Mathame czy Bicep. Ci ostatni wydali ostatnio nowy album, a w tym roku zdobyli kilka nominacji do Brit Awards.

Nie brakuje też reprezentacji drum and bassu. Ten gatunek reprezentować będzie nominowany do Grammy High Contrast, który wielokrotnie grał sety na terenie Polski. Tym razem artystę zobaczymy w wyjątkowym projekcie The Hight Contrast Band. Nie zabraknie też polskiej reprezentacji w postaci występów od Baascha i Pauli Temple w b2b z SNTS.

https://www.instagram.com/p/CGR5SXUHf3K/

foto: Show The Show

sb

Total
3
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?