Oto 69 artystów z pierwszej fazy lineupu Creamfields 2020. Ostatnia okazja przed Brexitem!

Praktycznie Wielka Brytania będzie poza Unią Europejską dopiero od 2021 roku – przed nami więc ostatni sezon na swobodne sprawdzanie wyspiarskich eventów.

kalendarz

O północy miał miejsce Brexit – jednak w praktyce Wielka Brytania będzie poza Unią Europejską dopiero od początku 2021 roku. Warto wykorzystać prawdopodobnie ostatnie miesiące łatwiejszego dostępu do brytyjskich EDMowych festiwali. Jest ich dość sporo – ale najwięcej szumu od lat i tak robi Creamfields.

Odbywający się od 1998 roku festiwal to już dobrze znana marka na eventowej mapie Europy. Odbywająca się w Winchester pierwsza edycja przyciągnęła już 25 tysięcy ludzi, aktualnie szacuje się że jest to ponad 70 tysięcy osób… na jeden dzień! Trzeba przyznać, że festiwalowicze od 2006 roku przyjeżdżają z miłą chęcią do Daresbury. W końcu zdobywane liczne nagrody i nominacje na przestrzeni lat mówią same za siebie.

kalendarz

Sama śmietanka w lineupie

Ubiegłoroczna edycja była sporym sukcesem – chociażby dzięki temu, że wystąpiła podczas niej Swedish House Mafia. W tym roku także jest po co jechać, a udowadania to pierwsza faza lineupu.

kalendarz

Już w ubiegłym roku pisaliśmy o tym, że na imprezie zagra Armin van Buuren – natomiast teraz do listy dołączyli kolejni artyści, których na ten moment jest – i to nie jest żart – 69.

Śmiało możemy mówić o ścisłej śmietance branży, reprezentującej różne gatunki. Jest więc techno (Carl Cox, Adam Beyer czy Nina Kraviz), ale też bardziej mainstreamowe klimaty (Calvin Harris, Alesso czy Tiesto). Creamfields będzie też jednym z przystanków tegorocznej trasy koncertowej formacji Pendulum, natomiast Eric Prydz przyjedzie ze swoim show Holosphere.

sunrise

Swoją drogą – jesteśmy ciekawi, czy deadmau5 minie się gdzieś na backstage’u z duetem Dimitri Vegas & Like Mike… Wszak jakiś czas temu krewki Kanadyjczyk na portalu Reddit napisał następujące słowa:

Przypomniałem sobie, żeby nigdy nie grać na tej samej imprezie, co te gówna.

deadmau5

Tym jednak będziemy przejmować się bliżej ostatniego weekendu sierpnia – tymczasem poniżej znajdziecie wszystkie dotychczas ogłoszone aliasy.

Co ważne – to dopiero pierwsza faza lineupu, dlatego w najbliższych tygodniach możemy spodziewać się kolejnych ciekawych informacji prosto z UK. Czekamy z niecierpliwością!

kalendarz

kalendarz

kalendarz

Total
8
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?