kontakt

Do Sunrise Festival 2022 jest jeszcze sporo czasu. Już jakiś czas temu poznaliśmy cześć gwiazd, które wystąpią na lotnisku w Podczelu. Kolejne ogłoszenia miały być zaprezentowane w drugiej połowie lutego, lecz przez wojnę na Ukrainie organizatorzy postanowili wstrzymać się z podaniem kolejnych nazwisk. Zdarza się jednak nieraz tak, że przed oficjalnym ogłoszeniem artyści “wysypują się” z kolejnych bookingów. Czy więc poznaliśmy kolejnych artystów tegorocznego Sunrise Festival?

Się pospieszyli…

W poniedziałkowy wieczór administrator facebook’owej strony hardstyle’owego duetu Da Tweekaz dodawał kolejne wydarzenia, na jakich Norwegowie wystąpią. Część fanów zauważyła, że wśród tej listy znalazł się kołobrzeski Sunrise Festival. Fakt ten może wszystkich dziwić, wszak artyści oficjalnie nie zostali jeszcze ogłoszeni przez organizatorów.

Część osób może zapewne myśleć, że administrator profilu Da Tweekaz mógł pomylić polski festiwal z tym odbywającym się w Belgii o tej samej nazwie. Otóż nie – oba festiwale są dodane do wydarzeń, więc nie możemy tu mówić o żadnej pomyłce.

Dodatkowo – aby dodać móc dodać stworzone przez kogoś innego wydarzenie na swój fanpage tak, aby wyświetlało się w sekcji “Wydarzenia”, należy otrzymać zaproszenie od jednego z dotychczasowych organizatorów wystarczy dodać je na swoim profilu za pomocą opcji “Dodaj do strony”. Najbardziej prawdopodobny scenariusz jest więc następujący – Da Tweekaz zostali zabookowani na Sunrise Festival i mieli zostać ogłoszeni wkrótce, ale osoba odpowiedzialna za social media duetu trochę się pospieszyła i dodała wydarzenie na fanpage. Inny możliwy scenariusz dotyczy “samowolki” ze strony administratora facebook’owej strony Norwegów.

Na oficjalkę musimy poczekać

Co warte podkreślenia – mimo pewnych przesłanek, nie jest to oficjalne ogłoszenie występu Da Tweekaz na Sunrise Festival. Nie oznacza to więc, że panowie na pewno się w Podczelu pojawią. Wskazuje na to sytuacja z 2019 roku – wówczas Jochen Miller ogłosił występ na ówczesnym Sunrise Festival, podczas gdy ostatecznie w lineup’ie Holendra zabrakło.

Mimo to historia pokazuje nam, że artyści już “wyprzedzali” organizatorów festiwali. Dobrym przykładem jest choćby duet Booka Shade, który ogłosił swój występ na Sunrise Festival 2019 jeszcze zanim zrobiła to agencja MDT Production. Czy tak samo będzie w przypadku hardstyle’owego duetu? Czas pokaże.

kontakt