daft_punk

Fan Daft Punk stworzył listę 500 albumów, które stylistycznie przypominają twórczość kultowego duetu

Jeden z fanów francuskiego duetu Daft Punk stworzył listę 500 albumów, które stylistycznie przypominają ich twórczość z danych okresów.

PDC

Jeżeli jesteście zaznajomieni z twórczością francuskiego duetu Daft Punk, to zapewne dobrze wiecie, że każdy kolejny album różnił się od poprzedniego. Tak np. w “Discovery” dostaliśmy french house’owe numery opierające się w większości na samplach a na “Random Access Memories” Panowie skręcili w stronę Funk’u i Disco. Osoby, które znają dorobek Daft Punk i szukają czegoś w podobnych stylach na pewno ucieszy dzisiejszy temat. Fan Thomasa Bangaltera i Guya-Manuela de Homem-Christo stworzył listę 500 albumów, które stylistyką przypominają ich albumy.

Niesamowity projekt zaledwie jednej osoby

Za inicjatywę odpowiada jeden z użytkowników Reddita o nicku GlitzyHavoc. Stworzył on 10 oddzielnych list dzielących twórczość Daft Punk od pierwszego albumu “Homework, do ostatnich wyczynów na płycie The Weeknd. Każda z nich zawiera po 50 albumów stylistycznie przypominających dany okres twórczości elektroników spod wieży Eiffla. Jedną z zasad, której trzymał się fan duetu, było umieszczenie tylko jednego albumu danego artysty w danej sekcji.

emuze.me

Bez wątpienia taki projekt jest rzeczą godną uwagi. Szczere propsy dla GlitzyHavoc za poświęcenie swojego czasu i chęci na stworzenie tak rozbudowanej liczby. Całość z pewnością przyda się dla potomnych, albo dla osób chętnych pogłębić swoje muzyczne doświadczenia. Zestawienie znajdziecie w formie listy pod tym linkiem. Dostępna jest również POTĘŻNA playlista na Spotify, gdzie większość albumów macie już podane na tacy.

emuze.me

PDC

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?