Daft Punk przerwali ciszę. Ich social media ożyły w rocznicę rozłamu duetu

Dokładnie rok po ogłoszeniu zakończenia działalności, duet Daft Punk postanowił przerwać ciszę na social mediach.

PDC

Dokładnie rok temu – 22 lutego 2021 roku – fani tanecznej elektroniki dostali w twarz naprawdę przykrą wiadomością. Kultowy dla naszej części sceny muzycznej duet Daft Punk ogłosił wówczas zakończenie działalności, i to w dość niekonwencjonalny sposób.

Dokładnie rok temu na naszych łamach pisaliśmy:

Panowie po 5 latach przerwy wrzucili na swój youtube’owy kanał nowe wideo, zatytułowane “Epilogue“. Jest to fragment filmu “Electroma” ich autorstwa z 2006 roku. Prawie ośmiominutowy filmik ukazuje Francuzów w swoich charakterystycznych kaskach na pustyni. W robocie Guya pojawia się charakterystyczne odliczanie a Thomas odchodzi w drugą stronę. Po pewnym czasie 1/2 duetu Daft Punk wybucha. Chwilę później pojawia się muzyka i plansza z rękami robotów oraz napisem 1993-2021. Sugeruje to wyraźnie, iż uwielbiany przez wielu duet w tym roku rozdziela się. Wiadomość o rozpadzie duetu potwierdziła dla portalu Pitchfork działająca już od dwóch dekad w branży muzycznej publicystka Kathryn Frazier. Nie znamy jednak powodu zakończenia współpracy.

Powodu tego nie poznaliśmy zresztą po dziś dzień.

emuze.me


Zobacz także: 10 utworów, które zdefiniowały karierę Daft Punk


W ciągu ostatniego roku wokół duetu działo się niemało. Na Shining Beats informowaliśmy między innymi formacji Nero remiksującej jeden z utworów Francuzów, ale także o tym, jaki efekt w postaci popularności na streamingach przyniósł rozłam. W obiegu pojawiła się nawet oficjalna petycja do brytyjskiego rządu o… przywrócenie Daft Punk. W obliczu wymienionych sytuacji, a także wielu innych, panowie milczeli jak grób.

PDC

Daft Punk przerwali ciszę

Cisza ta niespodziewanie zakończyła się dokładnie rok po ogłoszeniu zamknięcia projektu. We wtorkowy wieczór na social mediach Daft Punk zaczęły się pojawiać nowe posty. Najpierw zmianie uległo zdjęcie profilowe – które obecnie swoim stylem nawiązuje do wydanego 25 lat temu debiutanckiego albumu formacji pt. “Homework”.

Dodatkowo, udostępniony został plakat zapowiadający występ w ramach pierwszej trasy koncertowej duetu, który odbył się również 25 lat temu w Los Angeles.

Ale to nie koniec – znienacka powstały także konta Daft Punk na platformach Twitch i Twitter. W opisach obydwóch znajdują się określenia “oficjalne konto”, zaś konto na tej pierwszej platformie faktycznie jest zweryfikowane. Ciężko więc mówić o fanowskiej akcji.

Powstrzymajcie konie!

Oczywiście cała ta sytuacja nie zwiastuje wielkiego powrotu zespołu (choć zapewne wielu słuchaczy by tego chciało). Sprawa jest rozwojowa i będziemy ją śledzić.

UPDATE: Ostatecznie cała akcja zakończyła się streamem na Twitchu, podczas którego mogliśmy obejrzeć set Daft Punk z 1997 roku. Dodatkowo na portalach streamingowych wylądowała wersja deluxe albumu “Homework”. Więcej informacji pod tym linkiem.

emuze.me

emuze.me

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?