DJ Mag zapytał producentów i DJów o najlepsze ich zdaniem festiwale. Werdykt może zaskakiwać!

Zarówno topowe postaci, jak i ci mniej znani producenci wypowiedzieli się w sondzie, z której powstała lista 50 najlepszych festiwali.

sunrise

Festiwale muzyczne odgrywają kluczową rolę w przemyśle EDM. Właśnie tam nierzadko możemy usłyszeć premiery utworów, które stają się później wielkimi hitami. Na imprezach pokroju Tomorrowland czy Ultra Music Festival możemy spotkać także artystów nieznanych szerszej publice, a oferujących często więcej niż opłacani w setkach tysięcy dolarów za seta headlinerzy.

Opinie fanów muzyki tanecznej i szeroko rozumianej kultury EDM na temat takich wydarzeń są dosyć przewidywalne – najcieplejszym przyjęciem cieszą się największe, międzynarodowe festiwale, bookujące najpopularniejszych artystów. Jednak pozostaje zadać sobie pytanie, jakie doświadczenia mają sami DJe i producenci? O to reprezentantów wielu nurtów muzyki elektronicznej postanowił zapytać DJ Mag.

kalendarz

Dzięki głosom zarówno największych gwiazd, obecnych w zestawieniu DJ Mag Top 100 DJs, ale także postaci mniej popularnych, powstało zestawienie DJ Mag Top 50 Festivals. Jak twierdzą organizatorzy rankingu, oprócz DJów z pierwszej setki, o zdanie zapytani zostali reprezentanci całego spektrum muzyki tanecznej – od house’u po techno, drum & bass i hardstyle – a wszystko po to, aby jak najbardziej wyczerpać temat.

kalendarz

Podium może być dla co poniektórych zaskakujące – bowiem na drugim jego stopniu znajduje się festiwal Glastonbury, a więc gratka bardziej dla brytyjskiego fana EDM. Pozostałe czołowe miejsca jednak bez niespodzianek – pierwszą pozycję zajmuje Tomorrowland, zaś na najniższym stopniu znajduje się Ultra Music Festival.

W TOP10 znajdują się jeszcze między innymi takie uznane marki, jak chociażby Untold Festival (gdzie możecie pojechać z ekipą Travel Fest – więcej szczegółów tutaj, przy wpisaniu kodu SBEATS dostajecie nielichawy rabat), Coachella czy zakończone dziś EDC Las Vegas.

sunrise

Lista zawiera także polski akcent – na 44. pozycji znajduje się krakowski event pod nazwą Unsound – tegoroczna edycja imprezy skupiającej nietuzinkowych artystów z całego świata odbędzie się w dniach od 6 do 13 października, motywem przewodnim w tym roku będzie solidarność.

Poniżej znajdziecie całe zestawienie, za którego pomocą – do czego Was mocno zachęcamy – możecie poszerzyć swoje horyzonty i poznać szereg kolejnych wartych uwagi festiwali.

1. TOMORROWLAND
2. GLASTONBURY
3. ULTRA MUSIC FESTIVAL

4. AWAKENINGS
5. SONÁR
6. EDC LAS VEGAS
7. EXIT FESTIVAL
8. UNTOLD
9. COACHELLA
10. DEKMANTEL

kalendarz

kalendarz


11. BURNING MAN
12. TIMEWARP
13. CREAMFIELDS
14. MOVEMENT
15. PAROOKAVILLE
16. WORLD CLUB DOME
17. LOVE INTERNATIONAL
18. OUTLOOK
19. FUSION
20. DOUR


21. LOLLAPALOOZA
22. MYSTERYLAND
23. BOOMTOWN
24. DIMENSIONS
25. SZIGET
26. MELT!
27. SUNBURN
28. 51ST STATE
29. PARKLIFE
30. KAPPA FUTURFESTIVAL

sunrise


31. JUNCTION 2
32. SHAMBHALA
33. SONUS
34. ROCK IN RIO
35. DREAMBEACH
36. LOST VILLAGE
37. DEFECTED CROATIA
38. HOUGHTON
39. SUNCÉBEAT
40. SW4


41. ELECTRIC ZOO
42. LET IT ROLL
43. BALATON SOUND
44. UNSOUND
45. PRIMAVERA
46. WE ARE FSTVL
47. SUNANDBASS
48. BPM
49. HOSPITALITY IN THE PARK
50. DOMINATOR

kalendarz

Total
15
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?