EDC Las Vegas 2021 jednak przełożone na jesień!

Organizatorzy EDC Las Vegas postanowili przenieść imprezę na jesień – powodem nowe przepisy panujące w miejscu, gdzie ma mieć miejsce event.

2sher

Electric Daisy Carnival to ceniona marka wydarzeń, na które zapraszane są największe nazwy sceny muzyki elektronicznej, a mnogość gatunków na niej granych nie dziwi nikogo. Główna tegoroczna edycja EDC miała mieć miejsce w dniach 21-23 maja 2021 roku na terenie Las Vegas Motor Speedway. Do ostatniego momentu organizatorzy mieli nadzieję na to, że jedna z największych imprez w USA odbędzie się, o czym pisaliśmy na naszych łamach. Niestety, niespodziewanie o przełożeniu wydarzenia na późniejszą datę na swoim Instagramie poinformował Pasquale Rotella, założyciel Insomniac, które jest odpowiedzialne za EDC.

Czekamy dalej

Niestety, organizator przeliczył się ze swoimi ambicjami. EDC Las Vegas zostało przesunięte z majowej daty na 22-24 października 2021 roku. Wszystko to przez uchwaloną przez władze Clark County (tam znajduje się teren imprezy) ustawę, wedle której wydarzenia takie jak EDC będą mogły mieć miejsce w momencie zaszczepienia 60% lokalnej populacji. Insomniac nie chciało ryzykować i wycofało się z organizacji imprezy.

Każdy bilet został automatycznie przebookowany na nową datę festiwalu. Osoby, które chcą zrezygnować z uczestnictwa w EDC, mogą wnieść o zwrot pieniędzy za wejściówkę. Założyciel Insomniac w najbliższym czasie weźmie udział w sesji AMA na portalu Reddit, gdzie fani będą mieli możliwość dopytać się o nurtujące sprawy oraz dowiedzieć się szczegółów związanych z organizacją wydarzenia.

Rotella nie ukrywa, że intensywny etap prac nad EDC już trwał – przykładowo dziś miał zostać ogłoszony pełny lineup imprezy. Założyciel podmiotu odpowiedzialnego za festiwal pisze o dziesiątkach ciężarówek z całego kraju pełnych sprzętu jadących do Las Vegas. Wspomina on też inne aspekty związane z organizacją w oświadczeniu, którego treść znajdziecie poniżej.

Oświadczenie organizatora

“Z przykrością muszę oświadczyć, że data EDC Las Vegas musi być przesunięta na październik. Chciałbym podziękować każdemu, kto włożył całe serce w to show – zespołowi Insomniac, artystom, menadżerom, ekipie produkcyjnej, pracownikom Las Vegas Motor Speedway, urzędnikom państwowym, którzy nas wpierali oraz najważniejszym osobom – Wam, headlinerom.

Jak się spodziewaliśmy i byliśmy pewni tego przed ogłoszeniem festiwalu na majową datę, urzędnicy reprezentujący stan Nevada ogłosili, że rozluźnią restrykcje związane z dystansem społecznym z dniem 1 maja. To dawało możliwość, by EDC odbyło się w wyznaczonej dacie przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności. Dopiero co, bo w ostatni piątek, mieliśmy spotkanie w Las Vegas z policją, strażą pożarną, medykami oraz innymi agencjami biorącymi udział w EDC, by ustalić szczegóły związane z imprezą.

Natomiast dnia dzisiejszego Clark County (dom EDC i Las Vegas Motor Speedway) przyjęło plan ponownego otwarcia, które wymaga, by 60% osób zamieszkujących te tereny zostało zaszczepionych przed organizacją tak dużych wydarzeń jak EDC. Niestety, nie możemy wpłynąć na tempo szczepień i to, kto będzie zaszczepiony przed EDC. Może ono odbyć się w czasie, może nie. Tak czy inaczej, nie możemy podjąć się tego ryzyka.

Nasza ekipa pracowała bez przerwy by doprowadzić imprezę do skutku. Na ten moment mamy ponad 40 ciężarówek z całego kraju w drodze na Las Vegas Motor Speedway. Cały lineup jest zabookowany i miał być on ogłoszony jutro o godzinie 12pm PT (21:00 czasu polskiego). Wraz z zespołem wspólnie mamy złamane serca, a jestem świadomy, że wielu z was też tak się czuje. Chciałbym podziękować tym, którzy zostali z nami. Wasze zaufanie i lojalność jest tym, co daje nam sił do dalszego działania.

Dobrą wiadomością jest to, że EDC Las Vegas odbędzie się, jednak w nowym terminie – 22-24 października 2021 roku. Twój bilet będzie automatycznie przypisany nowemu terminowi, jednak będziesz mógł też wybrać, czy chcesz uzyskać zwrot pieniędzy za pomocą linku w moim bio. Jeśli już zdecydowałeś się przenieść swój bilet na 2022, to Twój bilet będzie przeniesiony na nową datę festiwalu, chyba że wybierzesz opcję zwrotu pieniędzy.

Ciągle wierzę w to, jak ważny jest jak najszybszy powrót na parkiety. W tym aspekcie nie odpuścimy i będziemy robić co tylko możemy, by to miało miejsce. W niedalekim czasie ogłoszę AMA na Redditcie, byście mieli możliwość zapytać mnie o różne kwestie.

Trzymajcie się,
Pasquale”

https://www.instagram.com/p/CN6cCHTF91d/

Nie pierwszy raz

2020 rok pogrzebał nam wszelkie festiwale, jednak w 2021 wchodziliśmy już z większą nadzieją na powrót na parkiety. Z takim podejściem również żyło wielu organizatorów imprez, jednak jak widać, jeszcze musimy się trochę wstrzymać. Jednak już wcześniej w tym roku inne EDC zdążyło zadeklarować się o zmianie terminu. Meksykańska edycja imprezy już w styczniu oświadczyła, że odbędzie się dopiero we wrześniu. Co ciekawe, to nie była jedyna zmiana terminu. Więcej na temat zawirowań związanych z EDC Mexico znajdziecie tutaj.

2sher

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?