kontakt

EDC w tym roku nie miało szczęścia. Legendarna marka festiwali zapowiadała swój powrót do Europy, który zóstał przełożony na 2022 rok. Z powodu obostrzeń również fani muzyki elektronicznej mieszkający w Meksyku muszą czekać jeszcze kilka miesięcy na lokalne Electric Daisy Carnival.

Jednak jak tam wygląda sytuacja z największą imprezą z tej serii? Organizatorzy odbywającego się na terenie Las Vegas festiwalu też nie mieli w tym roku łatwo. Przez dalej trwające problemy okołocovidowe aktualna edycja imprezy została przełożona na jesień. Co ciekawe, decyzja o zmuszeniu zmiany daty imprezy z pierwotnej, majowej daty na jesień miała miejsce w trakcie finalnych przygotowań terenu, o czym przeczytacie w tym artykule. EDC Las Vegas odbędzie się jeszcze w tym roku, w dniach 22-24 października. Pomimo tego, że aktualna edycja imprezy jest dopiero przed nami, nie przeszkodziło to organizatorom w ogłoszeniu kolejnego wydarzenia tej marki na 2022 rok.

Powrót do pierwotnej daty

Jak możecie przeczytać wcześniej, pierwotnie tegoroczne EDC Las Vegas miało odbyć się w maju. Flagowy festiwal od Insomniac swoje miejsce w kalendarzu zazwyczaj trzyma w czasie wiosny, i nie inaczej będzie w 2022 roku. Jedna z największych imprez muzyki elektronicznej odbędzie się w dniach 20-22 maja 2022 roku. W tym czasie też wystąpią artyści, którzy pierwotnie mieli zagrać na tegorocznym EDC, ale z lineup’u wypadli.

Chciałbym na chwile się zatrzymać, by podziękować wam za dołączenie do tego wydarzenia w 2021 roku. Wiem, że minęło kilka ciężkich lat, by dość do tego momentu, jednak jestem podekscytowany, że spotkamy się ponownie na tanecznym parkiecie i będziemy celebrować w październiku 25-lecie EDC! (…) W imieniu wdzięczności za wspólną podróż, chciałbym zrobić coś specjalnego, jeśli będziecie w stanie dołączyć do nas także na EDC Las Vegas 2022.

Pasquale Rotella

Proszę bilet do kontroli

Wystartowała także sprzedaż biletów na wiosenny festiwal. Najtańsze karnety można nabyć za 470 dolarów, co daje w przeliczeniu ponad 1700 zł (cena wraz z podatkiem). Gdy chcemy lekko zaszaleć i mieć wcześniejszy dostęp na teren imprezy czy możliwość wydalenia się w lepszych toaletach, za taką 3-dniową przyjemność trzeba zapłacić 669 dolców (ponad 2500 zł). Wśród różnych rodzajów biletów nie zabrakło także pakietów VIP – $899,9 (ponad 2400 zł). Mamy też opcje “Bottle Service”, która jest ulepszonym VIPem oraz EDC Weddings, czyli możliwość… wzięcia ślubu na terenie imprezy. Więcej szczegółów na temat biletów znajdziecie tutaj.


foto: Doug Van Sant

kontakt