Spotify Top 100

Liczba zarażanych koronawirusem na świecie nie maleje. Najwięcej na świecie jest ich w USA, gdzie jesienią w Las Vegas miała się odbyć przeniesiona edycja Electric Daisy Carnival. No właśnie – miała, wszak impreza oficjalnie zostaje przełożona na 2021 rok.

Jednak za rok

Pierwotnie tegoroczna edycja EDC miała odbyć się w połowie maja. Jednakże, ze względu na epidemię koronawirusa została ona przeniesiona na jesień. Od tamtego czasu sytuacja epidemiologiczna w Stanach Zjednoczonych uległa drastycznemu pogorszeniu, więc organizatorom zostało nic innego jak ponownie przełożyć event.

Niektórzy zastanawiali się, dlaczego jeszcze nie przełożyliśmy (imprezy – przyp.red.) i chciałbym powiedzieć, co robiliśmy. Przez ostatnie kilka miesięcy wraz z ekipą pracowaliśmy nad stworzeniem planu, który pozwoliłby nam przygotować dla Ciebie bezpieczne wydarzenie.

Oprócz wielu innych ulepszonych protokołów bezpieczeństwa, chcieliśmy wdrożyć bezpłatny, dwuetapowy program testów – jeden test w domu przed podróżą do Las Vegas i drugi test na miejscu.

Niestety właśnie dowiedzieliśmy się, że postępy medyczne niezbędne do osiągnięcia tego celu nie będą gotowe na czas, dlatego dziś ogłaszam, co następuje. Niezależnie od tego, jestem dumny z naszego zespołu, który wciąż wierzy i tak ciężko pracuje przez cały ten proces.

Pasquale Rotella, założyciel Insomniac

Oficjalnie dwudziestopięciolecie EDC odbędzie się więc w dniach 21-23 maja 2021 roku. Wszystkie zakupione bilety oczywiście będą ważne na przeniesiony po raz kolejny termin. Warto też wspomnieć, że w tym roku na imprezie miał zagrać nasz rodak, Sikdope.

Spotify Top 100