Sikdope wystąpi na EDC Las Vegas!

Dawid Kabaciński aka Sikdope jest pierwszym Polakiem, który zagra na EDC Las Vegas. Przy okazji poznaliśmy pełny lineup dawno już wyprzedanej imprezy.

kalendarz

Największą uwagę polskich fanów EDM spośród amerykańskich imprez skupia rzecz jasna Ultra Music Festival. Nie jest jednak tak, że reszty nie warto sprawdzać – wręcz przeciwnie! Spośród wielu naprawdę interesujących wydarzeń (o których przeczytacie tutaj), sporo szumu co roku jest również wokół EDC Las Vegas. Był to dotychczas jeden z niewielu wielkich festiwali, które nie dały znać opinii publicznej o lineupie tegorocznej edycji. Ten stan rzeczy zmienił się ubiegłej nocy.

Nietuzinkowe ogłoszenie lineupu

Wtedy to na mediach społecznościowych eventu można było zobaczyć specjalny stream, który w bardzo kreatywny sposób zdradził nam szczegóły tego, kto wystąpi na tegorocznej edycji. Zgodnie z tradycją – Pasquale Rotella, czyli szef organizatora imprezy, agencji Insomniac, na antenie radio show Night Owl Radio zaprezentował najistotniejsze postaci tegorocznej odsłony EDC Las Vegas.

emuze.me

Na torze wyścigowym w Nevadzie, który po raz pierwszy w historii eventu będzie do dyspozycji włodarzy imprezy, wystąpi śmietanka gwiazd muzyki elektronicznej. Na czele lineupu takie postaci, jak The Chainsmokers, Don Diablo, Tiesto, David Guetta, Boris Brejcha, Major Lazer, Oliver Heldens, Fisher, Zedd, Martin Garrix, Pendulum czy Giuseppe Ottaviani.

Polski DJ na EDC Las Vegas

Tegoroczna edycja EDC Las Vegas jest wyjątkowa pod jeszcze jednym względem – zagra tam bowiem polski producent. Jest nim – co nie powinno specjalnie nikogo dziwić – Sikdope.

ultra

Pomorski producent już nie pierwszy raz przeciera biało-czerwone szlaki na północnoamerykańskich imprezach. Chociażby rok temu Dawid mógł pochwalić się mianem pierwszego Polaka w lineupie festiwalu Coachella.

W ubiegłym roku byłem pierwszym Polakiem, który zagrał na Coachelli. W tym roku mam przyjemność być pierwszym Polakiem*, który zagra na EDC Las Vegas! Dziękuję wszystkim za wsparcie a na koniec dodam, że to nie koniec niespodzianek w tym sezonie!

Dawid Kabaciński aka Sikdope

*aktualizacja na dole tekstu

kalendarz

Warto przy okazji wspomnieć, iż kilka dni wcześniej rodak mógł pochwalić się bookingiem na odbywającym się w Niemczech festiwalu Parookaville.

EDC Las Vegas odbędzie się w dniach 15-17 maja 2020 roku, a artyści wystąpią na dziewięciu scenach. Bilety rozeszły się w ciągu pierwszych 48 godzin sprzedaży, dlatego wszystkich zainteresowanych eventem pocieszamy – z pewnością, wzorem lat ubiegłych, będzie udostępniony obszerny livestream.

Pełną listę artystów, którzy zagrają na Las Vegas Motor Speedway, znajdziecie poniżej.

Aktualizacja
Sikdope nie jest pierwszym polskim artystą który wystąpi na EDC. W 2013 roku swojego seta zaprezentował pochodzący z Włocławka Krzysztof Chochlow. Również w 2013 jak i rok później na EDC wystąpił Indecent Noise. Za pomyłkę gorąco przepraszamy.

emuze.me

ultra

emuze.me

Total
49
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?