Miesiąc temu portal Electronic Meeting Point podał informację o przeniesieniu na inny termin przyszłorocznego EDC Mexico. Okazuje się, że dziennikarze EMPO mieli dobre źródło, gdyż organizatorzy imprezy właśnie potwierdzili datę przyszłorocznej imprezy. Ostatecznie Meksykańska edycja jednego z najbardziej znanych eventów na świecie odbędzie się tym samym dwa miesiące później, niż pierwotnie planowano.

Nie luty, a kwiecień

Tegoroczna edycja EDC Mexico była jednym z ostatnich festiwali, jakie odbyły się bez przeszkód. Impreza tradycyjnie obywała się pod koniec lutego. Ze względu na wiadomą sytuację, planowana na rok 2021 edycja odbędzie się dwa miesiące później, czyli w kwietniu. Trzydniowa impreza zaplanowana jest na 16-18.04 i odbędzie się na torze wyścigowym Autódromo Hermanos Rodríguez.

Oby bez przeszkód

Meksykańska edycja EDC może być jedną z pierwszych większych imprez na świecie, które odbędą się w 2021 roku. Pierwsze symptomy powrotu do normalności widać również w Azji – tam, a konkretnie na Tajwanie, planowana na listopad jest tamtejsza edycja Ultra Music Festival. Ogłoszenie nowej daty EDC Mexico daje pewne nadzieje, że w przyszłym roku imprezy masowe powrócą, a organizatorzy nie popadną w jeszcze większe kłopoty finansowe.