Jeszcze nie wszystko stracone! Serbski rząd pozwolił na organizację EXIT Festival 2020

Premier Serbii, pani Ana Brnabić, zgodziła się na realizację tegorocznego EXIT Festival – w innym terminie i z pewnymi zmianami natury organizacyjnej.

sunrise

Znoszenie obostrzeń związanych z COVID-19 było do przewidzenia. Jednak niewielu spodziewało się, że jest szansa na to, że jeszcze w te wakacje przyjdzie nam w legalny sposób bawić się na muzycznych festiwalach. Choć większość z nich postanowiło przenieść swoje nadchodzące edycje na przyszły rok, to są też takie, które z optymizmem patrzą w zdecydowanie bliższą przyszłość. Dobrym przykładem jest chociażby Heartbeat Festival, a także Euforia Festival. Obydwa eventy bazują jednak w większej mierze na nadziei na to, że ich planom sprzyjać będą rządowe rozporządzenia. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w Serbii.

Odbywająca się od lat w Twierdzy Petrowaradinskiej impreza miała obchodzić w te wakacje swoje 20. urodziny. Kultowe już wydarzenie, którego geneza leży w studenckich protestach przeciwko władzy, może pochwalić się w tym roku naprawdę interesującym lineup’em. W dniach 8-12 lipca mieli zagrać między innymi David Guetta, Fatboy Slim, Boris Brejcha czy DJ Snake.

kalendarz

Serbski rząd pozwala na EXIT Festival

Plany zostały jednak pokrzyżowane przez koronawirusa. Przez długi czas panowała niepewność odnośnie tego, czy tegoroczny EXIT w ogóle się odbędzie. Na szczęście premier Serbii, pani Ana Brnabić, zgodziła się na realizację imprezy w innym terminie i z pewnymi zmianami natury organizacyjnej.

kalendarz

Znacząca poprawa sytuacji zdrowotnej w Serbii i regionie Bałkanów skłoniła sztab kryzysowy i rząd Serbii do zalecenia, abyśmy nie odwołali festiwalu, ale zorganizowali go w innej formie w sierpniu tego roku.

Exit Festival

Zmiany te będą w dużej mierze sprowadzać się do sporego zmniejszenia liczby osób, które będą mogły wziąć udział w wydarzeniu. Jedną z branych pod uwagę opcji jest również ograniczenie udziału tylko do tych krajów, w których “sytuacja zdrowotna jest pod kontrolą”. Organizatorzy oświadczyli przy tym, że będą ściśle współpracować z odpowiednimi służbami – wszystko to w celu zapewnienia uczestnikom jak największego bezpieczeństwa.

„Festiwal z frekwencją 55 000 osób dziennie i 40 scenami prawdopodobnie nie powróci do 2021 r. Niemniej cieszymy się, że sytuacja zdrowotna staje się coraz lepsza i będziemy mogli obchodzić 20. rocznicę EXIT tego lata w ramach wartego uwagi i bezpiecznego wydarzenia.

Zdrowie i bezpieczeństwo publiczności i wszystkich osób biorących udział w festiwalu jest naszym najwyższym priorytetem. Będziemy ściśle współpracować z urzędnikami zdrowia, aby podjąć wszelkie środki ostrożności i uczynić festiwal w sierpniu tak bezpiecznym, jak to możliwe. Między strachem a optymizmem zawsze wybieramy ten drugi i cieszymy się, że będziemy mieli okazję spotkać się razem z naszymi fanami i ulubionymi artystami tego lata.

Dušan Kovačević – założyciel EXIT

Dotychczas zakupione bilety będzie można przenieść na sierpniową lub przyszłoroczną edycję. Jest również możliwość ich zwrotu.

sunrise

Czekamy na szczegóły

Na ten moment nie ujawniono większej ilości szczegółów. Nie wiadomo również, w jakim stopniu uda się utrzymać dotychczas ogłoszony lineup. Mimo to warto śledzić ten temat, gdyż kto wie – być może mamy do czynienia z jedynym dużym eventem w Europie tego lata?

kalendarz

Total
23
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?