Your Ghost Production

Powrót imprez na Starym Kontynencie wciąż jest odkładany. Nie brakuje jednak pozytywnych sygnałów między innymi z Portugalii czy Wielkiej Brytanii, gdzie już latem mogą odbywać się imprezy masowe. Na powrót czekają nie tylko organizatorzy ale też i fani, którzy są bardzo niecierpliwi. Z przeprowadzonej ankiety przez Festicket wynika, że 90% ankietowanych czułaby się pewnie na festiwalu w tym roku.

Wielki głód

W ankiecie zorganizowanej przez stronę sprzedającą bilety na różne wydarzenia wzięło udział 140 tysięcy osób. Tak duża próba pozwala więc uznać, że wyniki takiej ankiety będą dość miarodajne. Przejdźmy jednak do konkretów – otóż 82% ankietowanych stwierdziła, że planuje się wybrać w tym roku na więcej niż jeden festiwal. To dobry sygnał dla branży, gdyż wyniki te dobitnie pokazują, jak spragnieni muzycznych wrażeń są fani muzyki. Ponad połowa osób biorących udział w badaniach nie ma również problemu, by kupić bilet na imprezę zagraniczną. Powrót na imprezę niekoniecznie musi wiązać się z zaszczepieniem, bo tylko 7,9% badanych osób uczyniłaby to po wcześniejszym szczepieniu. Jednocześnie ponad 58% ankietowanych odpowiedziało, że na terenach imprez muszą zostać zwiększone środki bezpieczeństwa i higieny. Również 70% osób chciałoby, aby na terenie imprezy był wdrożony bezgotówkowy system płatności.

Oby jak najprędzej

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Festicket, wiele osób z niecierpliwością czeka na powrót imprez. Wielki głód sprawia, że popyt na pierwsze poepidemiczne wydarzenia będzie olbrzymi, co jest dobrym sygnałem dla wielu organizatorów. Ci przez ostatni rok zostali pozbawieni swojego zarobku, lecz po powrocie z pewnością się odkują. Będzie wielki boom na przeróżne imprezy, więc początkowo będziemy zasypywani kolejnymi wydarzeniami. Mamy nadzieję, że taki stan rzeczy będzie miał miejsce jak najszybciej.

Fot. Emilio Morenatti / AP Photo

Your Ghost Production