fest festival

Fest Festival 2021 odbędzie się. Organizatorzy mają przygotowany plan

Agencja Follow The Step, czyli organizatorzy FEST Festival 2021, zapewniają że mają już plan na zorganizowanie tegorocznej imprezy.

sb

Już wiele razy podkreślaliśmy, że rok 2020 był jednym z najsmutniejszych dla fanów muzyki, bowiem właśnie w ubiegłym roku większość zazwyczaj planowanych imprez się nie odbyła. Początek 2021 również nie jest najlepszy, lecz z miesiąca na miesiąc dociera do nas coraz więcej pozytywnych informacji. Zazwyczaj pochodzą one raczej spoza granic naszego kraju. Tym razem jest jednak inaczej, a to za sprawą organizatorów FEST Festival.

Festiwal ma się odbyć

Jak podają organizatorzy FEST Festivalu, czyli agencja Follow The Step, impreza planowana na dni od 11 do 14 sierpnia ma się odbyć zgodnie z planem. Niewykluczone jest, że ze względów bezpieczeństwa teren imprezy zostanie powiększony, a liczba uczestników zostanie ograniczona. Wkrótce ruszy też sprzedaż biletów oraz zostaną podani artyści, którzy wystąpią w tym roku w Parku Śląskim.

Zadajecie nam coraz więcej pytań dotyczących tego, czy tegoroczna edycja FEST Festivalu się odbędzie?, jak będzie wyglądała?, czy wymagane będą szczepienia?… W Polsce odbywają się już pierwsze koncerty, a cała branża przygotowuje się do najbliższego lata. Dzięki wytycznym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych wiemy, że będziemy mieli możliwość zrealizowania FEST Festivalu 2021 w Chorzowie. W Parku Śląskim 11-14 sierpnia ponownie zagra muzyka!

Informacje, które zostały niedawno przedstawione przez premiera Wielkiej Brytanii, Borisa Johsona, poruszyły cały europejski rynek muzyczny i spowodowały podjęcie decyzji w sprawie organizacji wielu festiwali w Europie, takich jak Boardmasters Festival, All Points East Festival, Parklife Festival, Dauwpop Festival czy Paaspop Festival. Wiadomości te napełniły nas optymizmem i zapałem do podejmowania kolejnych działań przy organizacji FESTa.

Na ten moment, wypracowane przez nas rozwiązania pozwolą na organizację festiwalu w bezpiecznych warunkach. Planujemy między innymi znaczne powiększenie terenu festiwalu oraz zmniejszenie liczby biletów dostępnych w sprzedaży. Trzymamy rękę na pulsie, obserwujemy sytuację i będziemy na bieżąco dostosowywać nasze plany do obecnie obowiązujących restrykcji sanitarnych. Za 5 miesięcy ponownie spotkamy się na festiwalu, jakiego jeszcze w Polsce nie było. Za chwilę poznacie pierwszych artystów, którzy wystąpią podczas tegorocznej edycji FEST Festivalu.

FEST Festival

Wrócimy?

Wytyczne Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, na które powołuje się agencja Follow The Step na chwilę obecną pozwalają na organizację koncertów. Nie wiadomo jednak, co będzie za jakiś czas. Liczba zachorowań w Polsce w ostatnim czasie mocno wzrosła i część województw wraca do pełnego lockdownu. Nie można więc wykluczać, że za kilkanaście tygodni zamknięta będzie większa cześć kraju, co znacznie utrudni organizację imprez. Miejmy jednak nadzieję, że plany organizatorów nie zostaną pokrzyżowane przez obostrzenia.

sb

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?