Fest zastępstwa na FEST Festival 2021. Matisse & Sadko, Jax Jones i Chocolate Puma zamykają lineup!

Na FEST Festival 2021 zabraknie kilku wcześniej ogłoszonych postaci. Ale za to organizatorzy dołożyli ponad 20 nowych, domykając lineup.

PDC

Festiwale mają to do siebie, że przy ilości zapraszanych artystów zawsze jest cień szansy na to, że któryś z nich finalnie nie wystąpi na imprezie. Najczęściej problemem są sytuacje losowe – opóźniony samolot, zepsuty lub niedostarczony sprzęt czy niedogadanie się z organizatorem wydarzenia. Jednak w pandemicznych warunkach dochodzą kolejne utrudnienia. Przez koronawirusowe obostrzenia niektórzy zagraniczni artyści muszą odbywać kilku(nasto)dniową kwarantannę lub mogą bez konsekwencji przebywać jedynie 24 godziny na terenie naszego kraju. Ciągle zmieniająca się sytuacja COVIDowa zmusiła organizatorów FEST Festival 2021 do odwołania występu kilku artystów, o czym pisaliśmy tutaj. Jednak osoby odpowiedzialne za wydarzenie na terenie Parku Śląskiego zapewniają zastępstwa za sloty, które odpadły. Wśród nowych ogłoszeń nie brakuje EDMowej reprezentacji.

Boys Noize na początek

Wielu czekało na set Fishera, który miał zagrać w Chorzowie. Niestety, Australijczyk, który zasłynął dzięki utworowi “Losing it” nie popisze się w tym roku swoimi umiejętnościami na FEST Festivalu. Zamiast tego usłyszymy Boys Noize – producenta, który jest jedną z bardziej cenionych postaci na scenie muzyki elektronicznej. Wielu może go kojarzyć ze wspólnych utworów wydawanych solowo ze Skrillexem, jak i z ich wspólnego projektu Dog Blood. Niemiec znany jest z różnorodności styli, którymi się posługuje, przez co doceniają go fani różnych klimatów. W swojej karierze miał okazję otrzymać dwie nominacje do nagrody Grammy.

emuze.me

Boys Noize w tym roku został już zabookowany na jeden z polskich festiwali. Niestety, Snowfest nie odbył się w pierwotnej formie. Jednak fani czekający na występ niemca nie muszą dalej czekać – już 11 sierpnia zagra on set na terenie Parku Śląskiego.

Jax Jones po latach w Polsce

Jax Jones na przestrzeni ostatnich lat zdążył się odpowiednio przedstawić radiowym słuchaczom. Serca wielu podbił hitem “You Don’t Know Me”, choć od tego czasu wydał masę chwytliwych singli. Na koncie ma współprace z takimi artystami jak Tove Lo, Bebe Rexha, Demi Lovato czy Years & Years. Prócz komercyjnych działań pod własnym aliasem współtworzył on wraz z Martinem Solveigem projekt Europa. Utwory takie, jak “All Day and Night” czy “Tequilla”, to właśnie ich wspólne dzieła. Wcześniej już miał okazję odwiedzić Polskę. W 2018 popisał się swoimi umiejętnościami przed uczestnikami Sunrise Festival.

PDC

Powtórka z Beach Party Trzcianka

Nie można oprzeć się wrażeniu, że Chocolate Puma lubią grać na polskich scenach. Przed pandemią panowie mieli okazję zagrać dwa występy nad Wisłą w ciągu jednego roku. René ter Horst i Gaston Steenkist w 2019 roku zagrali na Beach Party Trzcianka oraz The Harbour of Heaven. W tym roku szykuje się powrót, i to w naprawdę interesującym stylu. Na przestrzeni lat panowie wykształcili wyjątkowy styl, który podbił serca wielu słuchaczy. Potwierdzeniem tego są wydania w takich wytwórniach jak m.in. Axtone, Spinnin’ Records, Heldeep, Musical Freedom czy Defected. Chocolate Puma zatrzęsie sceną na terenie Chorzowa już 11 sierpnia.

Matisse & Sadko znów w Polsce

Nie tylko Holendrzy szybko zatęsknili za polską publicznością. Kolejni uczestnicy ostatniej edycji Beach Party w Trzciance dołączyli do lineupu FEST Festival. Matisse & Sadko również dwukrotnie w 2019 roku grali w Polsce. Rosyjskie duo reprezentujące gatunek progressive house odwiedziło nie tylko Wielkopolskę, ale także Mazowsze – mowa tu o mikołajkowym występie w stołecznej Progresji. Bracia będący częścią rodziny STMPD RCRDS podbiją jedną ze scen na terenie Parku Śląskiego 14 sierpnia.

Ummet Ozcan powraca

Jak się okazuje, na FEST Festivalu nie zabrakło miejsca dla Big Roomu. Dawne festiwalowe klimaty przypomni nam Ummet Ozcan. Producent ten jest odpowiedzialny za wiele utworów charakteryzujących ten gatunek, m.in. za legendarne “Revolution” stworzone wraz z siostrami NERVO i R3habem. W swojej karierze miał okazję występować na największych festiwalach muzyki elektronicznej. Nie zabrakło go na Tomorrowlandzie, EDC czy Creamfields. Tym razem przyszedł czas na Chorzów. Holender pokaże swoje umiejętności już 14 sierpnia.

Elektronika na żywo

Po polsku

EDM to nie tylko występy za konsoletą, o czym również wiedzą organizatorzy FEST Festivalu. Podczas ich imprezy będziemy mieli okazję wysłuchać kilku live actów z muzyką elektroniczną w roli głównej. Oprócz chociażby ogłoszonego wcześniej Paula Kalkbrennera, na takie atrakcje będziemy mogli liczyć ze strony polskiego twórcy znanego jako Baasch. Nasz rodak podbije Park Śląski swoimi klimatycznymi produkcjami, którym nieraz wtóruje hipnotyzujący wokal. Występ Polaka będzie miał miejsce 11 sierpnia.

Zagranicznie

Nie tylko polacy dadzą popis na żywo. W ostatnich ogłoszeniach FEST Festivalu zawarto dwa zespoły prezentujące swoją twórczość w formule na żywo. Pierwszym z nich jest Misso. Amerykanie znani są z twórczości w klimatach alternatywnych, mrocznych, popowych klimatach. Kolejnymi artystami jest grupa Kerala Dust, która zagra 12 sierpnia. Ich strategia polega na zgrabnym łączeniu elektronicznego sznytu z tradycyjnym, “piosenkowym” brzmieniem.

emuze.me

Więcej polskich akcentów

Na Feście nie mogło zabraknąć weteranów polskiej sceny elektronicznej. Duet KAMP! możecie znać z remiksów dla Brodki czy Dawida Podsiadło. Już od lat reprezentują nas na największych polskich imprezach, jak i zagranicznych festiwalach. Ich twórczość można było usłyszeć w projektach Lech Music czy Męskie Granie. Na koncie mają już 4 albumy – w tym jedno wydawnictwo koncertowe.

To nie koniec ogłoszeń

Nie tylko EDMem człowiek żyje. Na festiwalu usłyszymy również reprezentantów innych gatunków. Poniżej poznacie artystów, którzy w tym tygodniu dołączyli do lineup’u imprezy organizowanej na terenie Parku Śląskiego – z podziałem na dni, w których grają.

PDC

11 sierpnia

 • Miętha
 • Chocolate Puma
 • Baasch LIVE
 • Boys Noize

12 sierpnia

 • Princess Nokia
 • Zdechły Osa
 • Kacperczyk
 • Jax Jones
 • Kamp!
 • Kerala Dust LIVE

13 sierpnia

 • Żabson
 • Naviband
 • Bloo Crane
 • Sonbird
 • CatchUp & Hodak
 • Ummet Ozcan
 • Missio

14 sierpnia

 • Janusz Walczuk
 • Jan Serce
 • Miły ATZ
 • Matisse & Sadko

To są oczywiście nazwiska ogłoszone w ostatniej fazie lineup’u. Pełny skład artystów, z podziałem na sceny i dni, znajdziecie pod tym linkiem.

emuze.me

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?