kontakt

Tworzenie festiwali w tym sezonie nie jest łatwą sprawą. Coroczne przepychanki dotyczące bookingów, riderów i innych kwestii okołowystępowych to standard – teraz doszły do tego wszystkiego restrykcje koronawirusowe. Dotykają one w szczególności artystów docierających spoza strefy Schengen, a więc chociażby z Azji, obu Ameryk czy Australii. Osoba przylatująca stamtąd, aby uniknąć dziesięciodniowej kwarantanny, może przylecieć na maksimum 24 godziny. Zależne od kraju są również restrykcje po powrocie z takiej interkontynentalnej podróży.

Fisher nie zagra w Polsce

Pogmatwana sytuacja związana z restrykcjami i ich skutkami może powodować anulowania występów artystów – i tak też się dzieje w wypadku FEST Festival 2021. Organizatorzy poinformowali właśnie, że w Parku Śląskim nie wystąpi Fisher, jedna z czołowych postaci EDMowej części lineup’u.

Oprócz niego, do Polski nie przylecą także Ashnikko, Boy Pablo oraz KOKOROKO. Dodatkowo Jan Blomqvist pojawi się bez zespołu i zagra live act solo. Swój udział w festiwalu odwołał również w ubiegłym tygodniu zespół Molesta Ewenement. O powodach tej konkretnej sytuacji, a także o jej drugim dnie, przeczytacie pod tym linkiem.

Mają być zastępstwa

Organizatorzy eventu zapowiedzieli ogłoszenie w najbliższych dniach zastępstw za odwołanych artystów. Zbiegnie się to w czasie z ostatnią fazą lineup’u – tym samym poznamy jeszcze ponad 20 kolejnych aliasów, które dołączą do składu FEST Festival 2021.

Poniżej znajdziecie komunikat organizatorów.

Niestety, z powodu obostrzeń pandemicznych i ich skutków musimy odwołać występy Fisher, Ashnikko, KOKOROKO, Molesta Ewenement oraz Boy Pablo podczas tegorocznej edycji FEST Festivalu.

Mura Masa zagra dla Was special Audio-Visual set, a Jan Blomqvist wystąpi w formule Solo Live.

Długo pracowaliśmy nad tym, aby znaleźć godne zastępstwo za odwołanych artystów. W ciągu najbliższych dni ogłosimy ponad 20 nazwisk, które zasilą line-up FEST Festival 2021!

Obserwujcie nas dzisiaj uważnie!

Przypomnijmy – FEST Festival 2021 odbędzie się w dniach 11-14 sierpnia w Parku Śląskim. Szczegóły dotyczące lineup’u znajdziecie pod tym linkiem, a bilety dostępne są na stronie organizatora.

kontakt